Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je na Paradu pobede u znak sećanja na 80. godišnjicu pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu.
Vučić je prethodno izjavio da ga danas u Moskvi očekuju najvažniji sastanci sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom i kineskim predsednikom Si Đinpingom. Prema njegovim rečima, sa Putinom će imati i tet-a-tet razgovor, a biće obavljen i razgovor dve delegacije, srpske i ruske.
"Dakle, razgovor u četiri oka i razgovor naših delegacija. Veoma važni razgovori za nas. Pripremamo se", kazao je Vučić novinarima.
Vučić za ruske medije
"Dao sam reč predsedniku Putinu da ću danas biti ovde i uradio sam ono što sam rekao. Ali mislim da je zakazani razgovor sa ruskim predsednikom o razvoju naših bilateralnih odnosa veoma važan za nas, to je takođe veoma važno", rekao je Vučić u intervjuu novinaru ruske državne televizije "Rusija 1" Pavlu Zarubinu, koji je objavio video-snimak razgovora na svom Telegram kanalu.
Vučić je dodao i da je veliki zadatak sačuvati sećanje na pobedu Drugom svetskom ratu i i da je ponosan na ulogu srpskog naroda u ovoj pobedi. On je takođe zahvalio Rusiji "na toplom dočeku i na gostoprimstvu".