Slušaj vest

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se o skupu ispred Palate Albanija, gde je pokušano skidanje transparenta "Srbija pobeđuje". U pitanju je bio skup na kojem je traženo da se transparent uklopi da bi ptice bele čiope mogle da nahrane svoje mladunce, a Savo Manojlović je počeo da cepa bilbord.

"Što se tiče skupa, važno je da se ljudima objasni o čemu je reč. Nije ovde reč o pticama i njihovoj zaštiti, mi smo njih zaštitili. Njima smeta transparent "Srbija pobeđuje", rekao je na početku predsednik.

Kako je istakao, poslali su ljude, nahranili i dali pticama šta im treba. Ali da nije jednostavna procedura da se transparent skine.

"Morate poslati obučene ljude, alpiniste da to skinu. I skinuće u 19 časova. Jedna dugoročna akcija koju provode neke spoljne službe i mediji u Srbiji, a to je pokušaj dehumanizacije, i ne samo mene nego svih nas koji se bavimo poslom na odgovoran način,a to je da nas predstave kao ljude koji ne volje životinje, a nikada im nije bilo do tih ptica, mi smo ih nahranili, a ne oni", rekao je Vučić.

Vučić je istakao da se brine o svemu, najviše o ljudima, ali i o svim živim bićima.

"Imam više pasa, o svakom od njih brinem, i moja deca, i vi ćete sad da objašnjavate da više volite ljubimce od nas? A da li ste brinuli o ljudima? Razumem da nismo našli najbolje mesto za sve to, ali moje pitanje je da li ste brinuli o ljudima kada ste spaljivali nečije prostorije, kada ste hteli da ih žive zapalite. Više ste buke podigli oko toga, samo što ime niste dali svakoj ptici, nego o studentkinji koja je umrla na fakultetu"

Na građanima je, kako je dodao, da odluče da li žele ovakve siledžije na vlasti.

"Znaju građani da će alpinisti doći u 19 časova da skinu transparent. I rekli smo ne, ne, pustite ih da pokažu kakvi su, ali mora da se sačuva građanski mir. Bolje da i mi trpimo, nego da imamo sukobe i krvoproliće. Ljudi razumeju, da ne brinu mnogo, ovde njih ima nekoliko stotina, dakle najviše ih je bilo 436, lako je za prebrojati", poručio je predsednik.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

02:50
Šta znači istorijska poseta predsednika Vučića Kini za ekonomsku budućnost Srbije Izvor: Kurir televizija