Naftna industrija Srbije (NIS) zatražila je od Kancelarije za kontrolu stranih sredstava (Office of Foreign Assets Control - OFAC) Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država novu posebnu licencu kako bi se omogućilo nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti, prenosi "Blic". Prethodna licenca izdata je 16. juna i njom je omogućen nastavak operativnih aktivnosti zaključno sa 1. julom 2026. godine.
U zahtevu NIS-a se ističe značaj kompanije NIS za uredno snadbevanje domaćeg tržišta i energetsku stabilnost Republike Srbije i ukazuje se na pregovore o promeni vlasničke strukture NIS-a za koje je OFAC u nekoliko navrata produžavao licencu. Poslednja je izdata za važenjem do srede 1. jula 2026.
BONUS VIDEO:
Pridruži se MONDO zajednici.