Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se okupljenim građanima na platou ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije u Beogradu na mitingu Srpske napredne stranke "Srbija jedna porodica". Građani su tokom dana glasali o prioritetima razvoja Srbije, organizovan je bio poseban program za decu u prepodnevnim časovima, dok su popodne nastupali Vesna Zmijanac, Aca Lukas i mnogi drugi nakon čega je razvijena velika srpska trobojka duga 500 metara.
"Hvala vam svima na čudesnom dočeku. Još jednom hvala što vam na ovako užasno teškom vremenu nije bilo teško da dođete da budemo ujedinjeni.
Za ovih 14 godina uradili smo mnogo toga i promenili mnogo toga, ne ja, već vi, ništa ne bismo mogli da nije bilo građana Srbije koji su verovali u promene. Sačuvali smo mir, slobodu, nezavisnost naše zemlje, otvarali fabrike širom zemlje, doveli milijarde investicija, gradili zemlju...
Kada smo zajedno i ujedinjeno možemo sve. Vi ste ti koji su znali da sačuvaju Srbiju u odsudnom trenutku", rekao je predsednik Srbije.
Potom je govorio o brojnim izazovima koje su zadesile Srbiju u prethodnih 14 godina. Vučić je saopštio da su mu ovo poslednji dani i nedelje na funkciji predsednika.
"Imali smo velike izazove - migracije, poplave, pandemija koronavirusa, rat u Ukrajini, rat na Bliskom istoku. Mnogo muka nas je zadesilo, ali smo sve prevazišli zajedno.
Danas je Srbija najbrža rastuća zemlja u regionu i četvrta u Evropi. To ne kažem ja, već to kaže Međunarodni monetarni fond (MMF), nemojte zaboraviti da smo tamo 2014. godine zaostajali za gotovo svima u regionu.
U ponedeljak ćete, dragi penzioneri, čuti novi plan, sledi vam novo veliko povećanje penzija i pre Nove godine. Biće i pre toga nešto što će vas obradovati.
Ovo je verovatno moje poslednje obraćanje vama kao predsednika zemlje. Za 14 godina, i kao potpredsednik vlade, i premijer i predsednik... Verno sam vas služio, uvek mi je Srbija bila u mislima i samo sam se za nju borio.
Nikada nikome drugom nisam želeo da služim osim vama i otadžbini Srbiji. Govorili su vam da nikada neću napustiti predsedničko mesto, da ću tu na silu ostati.
Neću. Ovo su moji poslednji dani na mestu predsednika Republike.
Zahvalan sam vam na ljubavi i podršci, hvala vam što ste verovali. Služio sam vam i vernije od onog što možete da pomislite.
Nisam hteo da se savijem jer je iza mene Srbija, stajao sam čvrst kao stena štiteći svoju zemlju i otadžbinu", dodao je predsednik Srbije.
Pogledajte fotografije sa skupa "Srbija jedna porodica"
BONUS VIDEO:

