Slušaj vest

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) saopštilo je da se na skupu "Srbija jedna porodica" u organizaciji Srpske napredne stranke nalazi oko 207.000 građana. Naveli su da je skup prijavljen nadležnim organima i da nije bilo incidenata.

"Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da se danas, u Beogradu, na platou ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji 'Pokreta za narod i državu'. Na navedenom javnom okupljanju prisustvuje oko 207.000 građana.

Takođe, na javnom okupljanju prisustvuje i oko 2.600 motociklista – bajkera. Ministarstvo posebno ističe da je navedeno javno okupljanje bilo uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora, što je omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti.

Javno okupljanje protiče mirno, bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate. U cilju pripreme da javno okupljanje prođe u najboljem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mera i na osnovu bezbednosne procene planirala je mere iz svoje nadležnosti. Ministarstvo unutrašnjih poslova će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i obezbeđujući bezbednost svih učesnika i javni red i mir", navodi se u saopštenju.

Pogledajte fotografije sa skupa "Srbija jedna porodica" u centru Beograda

Razvijena najveća trobojka na skupu u Beogradu Foto: Kurir/Petar Aleksić

BONUS VIDEO:

00:57
Džinovska trobojka Izvor: Kurir