Objavljena odluka da Macut bude kandidat za predsednika Vlade Srbije: Biće dostavljena Narodnoj skupštini

Objavljena je u Službenom glasniku.
Foto: ATA Images/Antonio Ahel

Odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića da kandidat za predsednika Vlade Srbije bude dr Đuro Macut objavljena je u Službenom glasniku i biće dostavljena Narodnoj skupštini.

"Posle saslušanog mišljenja predstavnika izabranih izbornih lista, donosim odluku o predlogu kandidata za predsednika Vlade Republike Srbije i predlažem Narodnoj skupštini Republike Srbije prof. dr Đura Macuta kao kandidata za predsednika Vlade Republike Srbije", navodi se u odluci koju je potpisao predsednik Vučić.

U obrazloženju predsednik je naveo da Đuro Macut poseduje profesionalne i lične kvalitete, posvećenost i stručnost za obavljanje funkcije predsednika Vlade i da ga je uverio da može da obezbedi izbor Vlade.

BONUS VIDEO:

Bivši slovački premijer napadnut u Hrvatskoj Izvor: Youtube/Hlas Občana