"Moći ćemo strahovito da odgovorimo ako nas napadnu": Vučić najavljuje spektakularnu vojnu paradu u Beogradu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je vojnu paradu "Snaga jedinstva" u Beogradu koja se održava 20. septembra.
Foto: Kurir/Nemanaja Nikolić/ Prva TV /Screenshot

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u emisiji "Vesti" na televiziji "PRVA" na kojoj je govorio o svim važnim temama. Komentarisao je paradu vojske Srbije "Snaga jedinstva" koja se održava 20. septembra ispred Palate Srbija.

"Ljudi će videti vojsku koja je najpopularnija institucija u zemlji. Ozbiljno je napredovala vojska, puno novca je uloženo.

Videće se armija i snagu kakvu nisu ni zamišljali, sve je to drugačije u odnosu na pre. Učestvovaće 10.000 vojnika, to ni mnogo armije na svetu ne mogu da izvedu na takav način.

Videćete najmodernije oružje i oruđe, Srbija ima slojevitu protivvazdušnu odbranu, biće najjača u Evropi. Nabavljamo i druge sisteme koji pomažu u odbrani od krstarećih i balističkih raketa, za dve godine ćemo moći da ih oborimo.

Moći ćemo strahovito snažno da odgovorimo ako budemo napadnuti. Uvek moramo da budemo spremni ako nas neko sutra napadne", objasnio je Vučić.

Pogledajte fotografije vojske Srbije

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

REZULTATI SASTANAKA PREDSEDNIKA VUČIĆA SA SVETSKIM ZVANIČNICIMA U KINI - Stručnjaci u Usijanju utvrdili: Rezultati neće izostati, odlični potezi za Srbiju! Izvor: Kurir televizija