Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije pozvalo je danas sve srpske državljane koji se nalaze u Iranu da napuste tu zemlju, prenosi "Telegraf" pisanje "Tanjuga". Takođe, navodi se da odustanu od putovanja u tu zemlju oni koji su planirali zbog demonstracija koje besne od krajem decembra.
Ministarstva mnogih zemalja apelovale su svojim građanima da što pre napuste Iran ili da ne putuju u tu zemlju ako moraju zbog posla ili privatnih razloga. Svetski mediji pisali su da Sjedinjene Američke Države planiraju vojnu intervenciju, ali se situacija u međuvremenu smirila zbog čega je tenzija trenutno, barem na kratko, blago opala.
Pogledajte fotografije sa protesta u Iranu
Američki predsednik Donald Tramp je u sredu 14. januara otkrio prilikom obraćanja medijima da ima informacije, od tajnih izvora u Teheranu (prestonici Irana), da su zaustavljena ubijanja demonstranata. Dosad je stradalo oko 2.500 i uhapšeno je više hiljada ljudi koji su organizovani u 110 gradova u Iranu.
Da podsetimo, u Iranu su izbili protesti krajem decembra zbog ekonomske situacije u zemlji - nacionalna valuta je oslabila, inflacija je velika i cene su “eksplodirale”. U međuvremenu su protesti eskalirali u masovne demonstracije u više desetina gradova u Iranu.
Nema interneta i telefonske veze u mnogim delovima zemlje. Otkazani su brojni letovi, mnoge avio-kompanije su otkazale letove ka Iranu.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: