Oglasilo se VJT: Ponoš saslušan zbog objave o navodnoj upotrebi "zvučnog topa"

Predsednik stranke Srbija centar Zdravko Ponoš saslušan je u policiji po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu zbog objave na mreži Iks (X) u kojoj je tvrdio da je tokom protesta 15. marta 2025. protiv građana upotrebljen "zvučni top". Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: MONDO/Stefan Stojanović

Po zahtevu Posebnog odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu za prikupljanje potrebnih obaveštenja, pripadnici Uprave kriminalističke policije obavili su informativni razgovor sa predsednikom političke stranke Srbija centar Zdravkom Ponošem u vezi sa njegovom objavom neistinitog sadržaja na društvenoj mreži „X“ 15. marta 2025. godine u večernjim časovima, u kojoj je prvi tvrdio da je upotrebljen „zvučni top“ prema građanima okupljenim na kraju protesta ranije istog dana, navedeno je u saopštenju.

Zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja stavljen je u pravcu utvrđivanja eventualnog postojanja bitnih elemenata krivičnog dela Izazivanje panike i nereda iz člana 343. Krivičnog zakonika.

Kako se dodaje u saopštenju, sporna objava glasi: „Upotrebio si zvučni top. Pucao si na građane dok su u tišini odavali počast žrtvama tvog režima. Čoveče, pucao si na narod koji mirno protestuje. Nisi izdržao. Ovo ti je mir, stabilnost!”

Više javno tužilaštvo u Beogradu u saradnji sa pripadnicima MUP-a i drugim nadležnim organima nastavlja da radi na rasvetljavanju svih okolnosti pod kojima je, kako se sumnja, planirana i realizovana simulacija upotrebe „zvučnog topa“ na kraju protesta 15. marta 2025. godine, a potom su za to u delu javnosti bili optuženi državni organi Republike Srbije.