"Dobrovoljno ne idem osim ako me isporuči naprednjački režim, ako me isporuči (predsednik Srbije) Aleksandar Vučić, ali to je pitanje koje njemu možete postavljati, a ne meni", rekao je Šešelj na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije.
On je kazao da je još pre godinu i po dana stavio do znanja da je je završio sa Haškim tribunalom sve što je imao.
"Bio sam im tamo na raspolaganju 12 godina nisu mogli da mi dokažu ni jedno krivično delo, nisu bili u stanju da me osude, nisam tražio da me puste kući oni su me izbacili brutalno", rekao je Šešelj.
On je kazao i da Tribunal može da mu odredi "stend baj advokata" ako on sam ne odredi nekog, ali da taj "stend baj advokat" može da ga zastupa samo ako neko pogazi njegovo pravo, ali da nema pravo da u njegovo ima odgovara tužiocu.
Haški sud pozvao je pre dva dana lidera Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja da se izjasni da li će prisustvovati raspravi o žalbi Tužilaštva na oslobađajuću presudu koja mu je izrečena u martu prošle godine.
Sud je Šešelju ostavio mogućnost da u raspravi, koja će biti zakazana u dogledno vreme, učestvuje iz Beograda, posredstvom video veze, ako ne bude mogao da putuje u Hag.
Većinom glasova Haški tribunal je 31. marta prošle godine oslobodio Šešelja krivice za zločine nad nesrbima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93.
Optužnica je Šešelja teretila za progon nesrba na političkoj, rasnoj i verskoj osnovi; deportaciju i prisilno premeštanje, kao zločine protiv čovečnosti, te ubistva, mučenje, okrutno postupanje, bezobzirno razaranje sela ili pustošenje koje nije opravdano vojnom nuždom, uništavanje verskih objekata i pljačkanje javne ili privatne imovine, kao kršenje zakona i običaja rata.
Tužilaštvo je žalbom zatražilo da oslobađajuća presuda bude poništena i da Šešelj bude proglašen krivim po svim tačkama optužnice i osuđen na 28 godina zatvora.
Haški tribunal je Šešelja u novembru 2014, pre izricanja prvostepene presude, pustio na privremenu slobodu zbog toga što je oboleo od tumora na jetri. Šešelj nije prisustvovao izricanju prvostepene presude.
U pritvoru Tribunala, Šešelj je bio od 24. februara 2003. kada se dobrovoljno predao odmah pošto je bila objavljena optužnica, do sredine novembra 2014.
Posle jednog neuspešnog pokušaja i Šešeljevog štrajka glađu, suđenje je počelo u novembru 2007, a dokazni postupak je završnim rečima bio okončan u martu 2012.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti