Navodi se da vlada donosi rešenje "na osnovu člana 19, stav 1. i 3, Zakona o državljanstvu", a u stavu 1 stoji da "u državljanstvo Republike Srbije može biti primljen i stranac čiji bi prijem u državljanstvo Republike Srbije predstavljao interes za Srbiju".

Odluku je potpisala premijerka Ana Brnabić 27. juna, a objavljena je dan kasnije u Službenom glasniku.

Brat Jingluk Šinavatre, Taksin Šinavatra postao je premijer Tajlanda 2001. godine, a 2006. je svrgnut sa vlasti.


Jinglak Šinavatra bivši je premijer Tajlanda.

Pre dolaska na ovu funkciju bila je predsednik bangkoške kompanije za kupoprodaju nekretnina SC Asset Co., Ltd.

Školovala se u SAD kao stipendista američke vlade , kao i u svojoj zemlji. Govori engleski i kineski jezik.

Prva žena na čelu Tajlanda postala je 5. avgusta 2011.

Šinavatra kupio budvanske "Havaje"!

Potom je 2014. uhapšena zbog korupcije, 2016. joj je suđeno, a 2017. je osuđena na pet godina zatvora na Tajlandu, navodi se u biografskim podacima o njoj.

Jinglak Šinavatra se nije pojavila na suđenju na izricanju svoje zatvorske kazne i svoje sudske presude. Pobegla je iz zemlje, tajlandske vlasti su raspisale međunarodnu poternicu za njom.

Postojale su brojne glasine i tračevi gde se nalazi.


Tokom svog mandata, bila je jedna od najmoćnijih žena u Aziji i u svetu, razgovarala je sa Barakom Obamom, Vladimirom Putinom, Si Đinpingom...

Njen brat Taksin Šinavatra
je pre ulaska u politiku bio osnivač i vlasnik Šin Korp, jedne od najvećih telekomunikacijskih firmi u Aziji. 1990-ih je služio kao ministar u tajlandskim vladama, da bi 2001. godine osnovao stranku Taj Rak Taj i s njom osvojio vlast.

Tajland se pod Taksinovim vodstvom ekonomski oporavio od velike azijske ekonomske krize 1990-ih, a od Taksinove politike su posebno prosperirali stanovnici ruralnih područja koji predstavljaju njegovu glasačku bazu.

Međutim, u Bangkoku i velikim gradovima je Taksin omražen zbog optužbi za korupciju i kršenja ljudskih prava.

Početkom 2006. optužbe za korupciju su se intenzivirale zbog kontroverzne prodaje Šin Korpa, prilikom koje je Taksin optužen za utaju poreza.

19. septembra 2006, dok je bio u Njujorku na zasedanju Generalne skupštine UN, tajlandska vojska je zauzela ključne objekte u Bangkoku i izvršila vojni puč.

Danas živi u Crnoj Gori.

Šinavatra ulaže u crnogorsku banku

Uhapšen kontroverzni gazda Mančester sitija

Šinavatra optužen i za terorizam