"To je greška kojom oduzimaju pravo glasa sopstvenim biračima uz rizik da javnost u Srbiji ostave sa malo pravog izbora za predstojeće proleće", rekao je Palmer za "Srpski telegraf".

On je dodao da se nada da će lideri opozcije preispitati svoju odluku, kao i da se, takođe, nada da će Vlada Srbije učiniti sve što je u njenim moćima kako bi obezbedila "ravan teren" i fer uslove za parlamentarne izbore na proleće.

"Srbija je odlučila da je njena budućnost na Zapadu, uključujući i članstvo u EU. Mi podržavamo taj cilj i uložili smo znatne napore, energiju i sredstva da se on ostvari", rekao je američki diplomata.

On smatra da su ciljevi Rusije i Kine znatno različiti od ciljeva SAD.

"Pogotovo Moskva, aktivno radi protiv zapadne orijentacije ovog regiona. Što se tiče saradnje s Kinom, preporučili bismo Beogradu da dobro razmisli o svojim interesima pre nego što pozove kineske kompanije, koje funkcionišu kao produžena ruka kineske države, da upravljaju ključnim elementima infrastrukture u Srbiji, kao što je telekomunikacija", kaže Palmer.

Govoreći o saradnji sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, Palmer je rekao da se oni dugo poznaju, da ga ceni i da ga doživljava kao prijatelja.

"Nije da se uvek slažemo, ali naši razgovori su promišljeni i okrenuti budućnosti. Predsednik Vučić se posvetio uvođenju Srbije u EU. To je i naš cilj. To je zajednička vizija koja nam daje čvrste osnove da prevaziđemo moguća neslaganja, ma kakva ona bila. Cenim naše razgovore i uvek im se radujem", dodao je Palmer.