Nikakvih preliminarnih rezulata nije bilo ni do ponoći, jer su materijali sa biračkih mesta Gradsku izbornu komisiju počelida stižu tek posle 21 sat, ali je dosadašnji gradonačelnik Saša Paunović na Tvitteru objavio da su pobednici iz SNS.

Nezvanične inforamcije su da je do 23h obrađeno samo 8 od 55 biračkih mesta, a da je izlaznost bila oko 50 odsto.

NAprednjaci su izašli pred zgradu Opštine i slave.

Na današnjim izborima, u Paraćinu su građani birali između šest grupa građana, jedne koalicije i dve stranke. Na glasačkom listiću su bili lista "Saša Paunović – Sigurno napred”, "Aleksandar Vučić – za našu decu", "Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije", "Zdrava priča – ti se pitaš" (prvi na listiisti Ivan Stojanović), "Svi za Paraćin – Tomislav Šaletić", "Dragan Marković Palma – Jedinstvena Srbija", "Pokret za selo i grad" (Bojan Stojčić), "Grza – Paraćin se pita" (Miroslav Mitrović) i "Za promenu vlasti u Paraćinu – ni za jedne ni za druge" (Zoran Jovanović).

Inače, na izborima u Paraćinu je danas prijavljen i jedan sumnjiv slućaj, kada je u Mesnoj zajednici "11. Kongres" zabeležen slučaj iznošenja listića sa tog biračkog mesta. Predsednik Izborne komisije potvrdio je listić nađen u kanti za smeće nakon što je muškarac uočen kako ga iznosi, i da se policija bavi tim slučajem.

Posle izbori 2016. godine u Paraćinu je na vlasti bila koalicija okupljena oko gradonačelnika Saše Paunovića ("Saša Paunović - Sigurno napred za Paraćin"-DS, Pokret "Svi za Paraćin", "Pokret za selo i grad", "Srpsko - ruski pokret") koja je imala 31 od od 55 odbornika koliko čini Skupština.

DS je odnela 31% odsto glasova i dobila 19 mandata, Srpska Napredna Stranka dobila je 23% (14 mandata), Pokret Svi za Paraćin 16% (9), SPS i JS 8% (4), Pokret za selo i grad/Ekološki pokret 7% (4), Novi Koncept Paraćin 7% (4) i Srpsko Ruski Pokret 1% (1 mandat).

Pred ove izbore Paunović je, početkom marta 2020. napustio DS, koja je bojkotovala ove izvore, jer je odlučio da nastupi sa lokalnim izborima.

U Srbiji su se danas održali parlamentarni, pokrajinski i u delu opština, lokalni izbori.

Građani Srbije glasali su 12. put za narodne poslanike od kada su održani prvi višestranački izbori 1990. godine.

Pravo glasa imalo je 6.583.665 birača koji su mogli da glasaju na 8.386 biračkih mesta.

Bitna promena u odnosu na prethodne izbore 2016. godine je što je cenzus za ulazak stranke odnosno liste u parlament smanjen sa pet odsto na tri odsto.

Ovi izbori stižu 56 dana kasnije nego što je bilo prvobitno planirano. Izbori su bili raspisani za 26. april, međutim, morali su da budu odloženi zbog pandemije korona virusa i proglašavanja vanrednog stanja.