Iako je Ivica Dačić to nazvao čistom demagogijom, članovi Vlade Srbije ne odustaju od plaćanja kafe iz svog džepa na zasedanjima Cvetkovićevog kabineta, pišu "Novosti".

Tako će biti sve dok traje kriza. I to zbog štednje. Svakog četvrtka ministri se, naime, smenjuju u plaćanju osveženja.

Poslednji se za novčanik "uhvatio" potpredsednik Božidar Đelić. Ali, najgore je prošao ministar za ekonomiju Mlađan Dinkić.

Njemu se zalomilo da plati "turu" kada se usvajao rebalans budžeta. A na to ministarsko okupljanje došli su i državni sekretari.

Dinkić je tako neplanirano imao dupli trošak. Morao je da plati kafu i kolegama i njihovim najbližim saradnicima.

"Nisam imao sreće", konstatovao je uz osmeh Dinkić. Uteha mu je, kako je "proračunao", da će se sledeći put konobari "zakucati" za njegov sto tek za 27 nedelja, pošto vlada ima upravo toliko članova.

Inače, pošto je u vladinom bifeu mali espreso s mlekom 11 dinara, a sok - 20 dinara, prosečan ministarski ceh iznosi oko 800 dinara.

(MONDO)