Vlada SAD dala je jednokratnu pomoć od 250.000 evra za poboljšanje uslova života kosovskih Srba, a sporazum o donaciji danas su potpisali predstavnici Vlade Kosova i USAID-a.

Premijer Kosova Hašim Tači je na potpisivanju dokumenta rekao da je vlada opredeljena da podrži sve projekte koji znače poboljšanje uslova za sve zajednice koje žive na Kosovu, posebno srpske.

Cilj danas potpisanog sporazuma je, prema kosovskom premijeru, da poboljša uslove života i socijalne prilike srpske zajednice.

Ambasadorka SAD na Kosovu Tina Kajdanou je ponovila da je vlada SAD opredeljena da podržava nacionalne zajednice koje žive na Kosovu, posebno srpsku zajednicu.

Američka vlada je do sada investirala 19 miliona dolara u programe za poboljšanje uslova života i povratak pripadnika različitih zajednica na Kosovo.

Najavljeno je da će za te namene SAD donirati još 15 miliona dolara.

(Beta)