• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Stan od države i Zvezdanu Jovanoviću

Od 1997. do 2007. godine otkupljeno je 2.166 državnih stanova, a kako saznaje "Blic", stan je dodeljen i Zvezdanu Jovanoviću, osuđenom za ubistvo premijera Zorana Đinđića.

Od 1997. do 2007. godine otkupljeno je 2.166 državnih stanova, a kako saznaje "Blic", stan je dodeljen i Zvezdanu Jovanoviću, osuđenom za ubistvo premijera Zorana Đinđića. Stranka DSS saopštila da je priča o dodeli stanova koju lansiraju mediji kampanja protiv nje i negira da je i jednom funkcioneru dala stan.

Kako prenosi "Blic", Jovanović je dobio dvosoban stan od 60 metara kvadratnih u Beogradu, a stan mu je dodeljen pre 2000. godine, za vreme vlasti Slobodana Miloševića.

Najviše stanova podeljeno je u periodu od 1997. do 2000. godine - ukupno 1.200, od 2001. do 2004. godine podeljeno je 366, a od 2004. godine pa zaključno sa 2007. godinom 600 stanova.

Premijer Cvetković izdao je prošle nedelje nalog Generalnom sekretarijatu da u roku od dve nedelje u potpunosti rasvetli aferu oko stanova koji su dodeljivani zaposlenima u vladi.

On je zatražio da se izvrši revizija svih postupaka i ispitaju pravne mogućnosti kako bi se otklonile nepravilnosti prilikom dodele stanova.

Pisanu odluku, radna grupa treba da dostavi premijeru do 21. avgusta.



DSS: Nijedan funkcioner nije dobio stan

Demokratska stranka Srbije (DSS) saopštila je danas da nijedan njen funkcioner nije dobio stan na osnovu Uredbe o dodeli stanova.

"Već nedeljama se vodi besomučna hajka na DSS oko uredbe o dodeli stanova i to sada predstavlja pravi obračun vlasti protiv opozicije. Tu kampanju vodi Demokratska stranka koja je zaboravila da je ona u prethodnoj Vladi imala većinu ministara u Stambenoj komisiji", piše u saopštenju.

DSS ukazuje da "niko ne pominje da su u toj komisiji bili gradonačelnik Beograda Dragan Đilas i ministri Dragan Šutanovac i Milan Marković".

"Isto tako niko ne pominje da je uredbu o dodeli stanova donela Vlada Zorana Đinđića", dodaje se u saopštenju.

Beogradski gradonačelnik je odbacio tvrdnje DSS-a o učešću u dodeli stanova.

"Nije stambena komisija ta koja dodeljuje stanove, već to rade ministarstva na osnovu rang lista koje prave. Ukoliko se neko od zaposlenih žali, o tome tek odlučuje stambena komisija kojom je predsedavao predstavnik DSS Radomir Naumov", rekao je Đilas agenciji Beta.

Đilas koji je u prethodnoj vladi bio ministar bez portfelja, zadužen za Nacionalni investicioni plan, kazao je da ga "ne čudi to što je Srbija danas u situaciji kakvoj jeste kada ljudi iz DSS-a koji su vodili Vladu Srbije četiri godine, ni dan-danas ne znaju kako ona funkcioniše".

Prema njegovim rečima, nije problem to što neko ko radi 20 i više godina dobije mogućnost da otkupi stan, već je problem to što je cena mnogo puta niža od realne.

"To je pljačka građana Srbije. Istina, mnogo puta manja od pljačke u Kolubari koju su vodili kadrovi DSS-a u vreme kada je godišnji nivo krađe bio preko 40 miliona evra", rekao je Đilas i dodao da je to tema i za tužilaštvo i policiju.

"Oni koji su ukrali desetine škola, bolnica i obdaništa građanima Srbije moraju da završe u zatvoru bez obzira kojoj stranci pripadaju", kazao je Đilas.

Posle napisa o otkupu 288 stanova koji su u vlasništvu Republike, premijer Mirko Cvetković je prošle nedelje naložio Generalnom sekretarijatu da u roku od dve nedelje ispita dodelu i otkup stanova.

On je zatražio reviziju svih postupaka i da se ispitaju pravne mogućnosti da bi se otklonile nepravilnosti prilikom dodele stanova. Pisanu odluku radna grupa treba da dostavi premijeru do 21. avgusta.

Uredba na osnovu koje su stanovi dati u zakup, otkupljivani po netržišnim uslovima, doneta je 2002, ali je u više navrata menjana, poslednji put 2007. godine.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image