Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Tomislav Nikolić izjavio je danas da Srbija nikad nije bila bliža promeni vlasti, čak i u odnosu na 2000. godinu.

"Čini mi se da smo ušli u neki vid kampanje vladajućih stranaka - mediji su blokirani, hapšenja su počela po Srbiji, Fijat se ponovo pojavio u Kragujevcu, a bolji život se obećava na veliko", rekao je Nikolić na tribini SNS u beogradskoj opštini Voždovac.

Nikolić je ocenio da se Srbija polako primiče cilju kojem teži SNS - da građani pred sobom imaju samo dva izbora:"Ili žute ili da idu napred".

Malim strankama želim svako dobro, čak i onima koje su jasno profilisane, i pomažem tako što kažem da ćemo da sarađujemo. Ali, nema mesta u Srbiji za stranke za koje ne znate na čemu ste, izjavio je Nikolić.



On je rekao da Socijalistička partija Srbije treba da kaže sa kim će na Voždovcu praviti koaliciju i da isto treba da učini i Srpska radikalna stranka.

Zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić pozvao je partijske aktiviste da "sa mnogo rada i truda" uđu u kampanju za lokalne izbore na Voždovcu, zakazane za 6.decembar.



"Moramo da im pokažemo da normalna Srbija, normalan Beograd i pristojan Voždovac pobeđuju one koji misle da pljačkom, parama i svojim televizijama mogu sve", izjavio je Vučić.

Tribini SNS je, osim funkcionera partije, prisustvovalo oko 200 članova, simpatizera i građana.

(Fonet)