• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zabrana fotografisanja ispred Predsedništva

Ispred zgrade Predsedništva Srbije u Beogradu nedavno je, zbog bezbednosti, uvedena zabrana fotografisanja.

Zabrana se, međutim, kako je rečeno agenciji Beta u pres službi predsednika, ne odnosi na novinare, turiste i građane ako ne prilaze previsese blizu.

Fotoreporteri, naime, prethodno moraju da se jave pres službi, a na pitanje da li građani i turisti mogu da fotografišu ispred Novog dvora, u toj službi je naglašeno da će moći da fotografišu zgradu, ali sa "veće udaljenosti".

Analitičar Aleksandar Radić ocenio je da je postavljanje table o zabrani fotografisanja ispred zgrade Predsedništva Srbije "nasleđe starih vremena" i da je to "besmisleno".

"To je nasleđe starih vremena i ne doprinosi povećanju bezbednosti, već samo služi da se maltretiraju građani i turisti", rekao je Radić i naveo da ta zabrana ne bi mogla da spreči one koji bi želeli da naprave snimke radi organizovanja terorističkog napada.

"Potrebno je da naše službe preventivno deluju, ali postavljanje table ništa ne doprinosi povećanju bezbednosti i besmisleno je", rekao je Radić Beti.

Profesor beogradskog Fakulteta za bezbednost Zoran Dragiših naveo je da je teško reći da li u bezbednosnom smislu zabrana fotografisanja ispred nekih institucija ima smisla ili ne s obzirom da se snimci mogu pronaći na internetu.

Dragišić je naveo da zabrana fotografisanja zavisi od slučaja do slučaja, ali je dodao da ona može biti doneta i iz razloga koji nisu bezbednosne prirode.

Na pitanje o zabrani fotografisanja ispred zgrade Predsedništva Srbije u Beogradu, Dragišić je rekao da veruje da je obezbeđenje zgrade "imalo dobre razloge" kada se odlučilo za tu meru.

"To (zabrana fotografisanja ispred zgrade Predsedništva Srbije) ima smisla s obzirom na proceduru prilikom dolaska stranih državnika", rekao je Dragišić.

Fotoreporter Imre Sabo smatra, međutim, da je zabrana fotografisanja ispred zgrade Predsedništva Srbije "potpuno nepotrebna" i da je reč o "čistoj paranoji".

Oni koji su doneli tu zabranu trebalo bi da objasne razloge za to, rekao je Sabo agenciji Beta, i naveo da je nedavno boravio šest dana u Pragu i da je fotografisao i državne institucije, ali da ga niko nije pitao zbog čega to radi.

Sabo je ocenio da bi trebalo ukinuti zabranu fotografisanja ispred zgrade Predsedništva Srbije.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image