Generalni sekretar fudbalskog kluba Partizan Žarko Zečević izjavio je u Specijalnom sudu da prilikom otmice biznismena Milije Babovića "nije imao utisak" da je optuženi Milorad Ulemek Legija umešan u to krivično delo.

Zečević je svedočio na sudjenju pripadnicima zemunskog klana, pošto je nakon otmice Babovića sa Ulemekom nosio novac za otkup otmičarima.

Zečević je rekao da se u trenutku otmice nalazio u Grčkoj, nakon čega je sa Ulemekom i biznismenom Bajom Živanićem krenuo za Beograd da pomogne Babovićevoj porodici.
On je ispričao da su otmičari telefonom kontaktirali porodicu Milije Babovića i da su tražili da novac za otkup donese Ulemek. "Uvek se javljao jedan otmičar, koji je govorio srpski sa albanskim akcentom", naveo je svedok.

Zečević je rekao da su izvršene dve isporuke novca otmičarima, oba puta po 5,2 miliona evra, u raznim apoenima i valutama. Prvi put su u isporuci učestvovali Ulemek i prijatelj Babovićeve porodice Danko Mladjenović, dok je Zečević sa Ulemekom drugi put odneo torbe sa novcem na mesto koje su odredili otmičari.

Svedok je naveo da je izmedju dve isporuke novca sa Mladjenovićem išao u Šilerovu ulicu da se nadje sa optuženim Ulemekom. Na pitanja sudije Marka Kljajevića da opiše taj susret, Zečević je rekao da je razgovor sa Ulemekom trajao oko 45 minuta do sat vremena, i da je u Šilerovoj upoznao i Dušana Spasojevića Šiptara i Mileta Lukovića Kuma, ali da oni nisu učestvovali u razgovoru o otmici.

Opisujući predaju novca otmičarima, generalni sekretar fudbalskog kluba Partizan rekao je da je sa Legijom i jednim čovekom iz njegove pratnje krenuo džipom da se vozi po Beogradu, i da su im otmičari sve vreme menjali pravac kretanja.

Na kraju, posle višečasovne vožnje, skrenuli su ka surčinskom aerodromu, gde su im otmičari rekli da izbace torbe sa novcem, što su oni i učinili. Babović je pušten dva dana nakon druge predaje novca.
Zečević je kazao da je Babović posle puštanja bio u veoma lošem stanju, smršao je 15 kilograma, imao je razbijen nos, dve rane na nogama i jedva je hodao.

Svedok Danko Mladjenović, koji je rekao da je prijatelj porodice Babović, uglavnom je ponovio Zečevićevu priču, rekavši da je on učestvovao u prvoj predaji novca.
"Nemam indikacije da je Legija umešan u otmicu, on je kod Babovića dočekan kao prijatelj kuće", ocenio je Mladjenović.

Svedok je takodje potvrdio Zečevićeve reči da su izmedju dve predaje novca bili u Šilerovoj ulici, gde su upoznali Spasojevića i Lukovića Kuma.

Za otmicu Babovića, optužnicom se tereti Milorad Ulemek kao organizator, dok je više članova zemunskog klana označeno da su u otmici učestvovali kao izvršioci.
Sudjenje se nastavlja u četvrtak, 9. marta.

(Beta)