• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poslanici o prebijanju funkcionera G17 plus

Poslanici G17 plus i kluba "Za evropsku Srbiju" tražili tužilaštva i skupštinskog Administrativnog odbora da reaguju zbog fizičkog napada poslanika SRS Momčila Duvnjaka na šefa odbornika G17 plus u Kruševcu Vojkana Kulića.

Šefica poslaničke grupe G17 plus Suzana Grubješić je rekla da se Duvnjak, pošto je u petak fizički nasrnuo na Kulića, kome je napukla vilica, u iskazu policiji pozvao na poslanički imunitet, ali da to policija nije uvažila i da je protiv njega podnela krivičnu prijavu.

Ona je upitala Republičko javno tužilaštvo kada će reagovati na prijavu koju je protiv Duvnjaka podnela policija i kada će skupštinski Administrativni odbor razmatrati pitanje imuniteta Duvnjaka.

"Ovo ne narušava ulged samo SO Kruševac, nego i Skupštine Srbije", istakla je Grubješićeva.

I poslanici ZES očekuju odgovore na ista pitanja, a poslanik tog kluba Srđan Milivojević je rekao da parlament "mora poslati jasnu poruku da Srbijom neće upravljati onaj koji ima jače mišiće i poganiji jezik, već onaj za koga glasaju građani na izborima".

Milivojević je dodao da će 11. jun, kada je Duvnjak napao Kulića, ostati upamćen "kao loš dan za demokratiju u Kruševcu".

Šef poslanika radikala SRS Dragan Todorović kazao je da SRS osuđuje svako nasilje i da smatra da svi koji tako postupaju treba da odgovaraju u skladu sa zakonom, ali je dodao da stranke koje sada čine većinu u prošlosti nisu reagovale na slične slučajeve i da zato, kako je rekao, sada nemaju moralno pravo da reaguju.

Radikali su naveli da Srbija jedino može da krene napred ukoliko se izbori sa kriminalom, a da "većina nema nameru da se obračuna sa kriminalom zato što su u velikoj meri predstavnici vlasti učestvovali u pljački države" i ponovo postavili pitanja o zakonitosti privatizacije Luke Beograd.

Poslanici DSS-a su nadležne u Vladi Srbije upitali iz kojih izvora će biti isplaćena najavljena jednokratna pomoć za penzionere i zaposlene u javnom sektoru i na osnovu kojih kriterijuma, kao i da li je većina "svesna koliko nepristojno siromašnih građana ima u Srbiji".

LDP je od rukovodstva parlamenta zatražila odgovor o tome šta je sa predlogom te stranke o održavanju hitne sednice Skupštine Srbije o ekonomskim merama za izlazak iz krize i da, ukoliko je taj zahtev odbijen, objasni zašto je to tako.

Poslanici NS-a su pitali kako je gradonačelnik Smedereva, bez odluke drugih organa te opštine i Vlade Srbije, mogao da potpiše ugovor o izgradnji rafinerije u tom gradu.

Samostalni poslanik Dragan Šormaz je pitao da li su podneti bilo kakvi papiri sa zahtevom da se u Smederevu izgradi rafinerija i zašto skupština te opštine još nije raspisala referendum kada je 20 odsto biračkog tela glasalo za to da građani odluče da li je potrebna rafinerija ili ne.

Poslanici su posle postavljanja pitanja nastavili debatu o Predlogu zakona o izmenama i dopunama zakona o Narodnoj banci Srbije, prema kojima će guvernera ubuduće predlagati predsednik države.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image