• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Traži se rešenje Srbije i EU za Kosovo

Ambasador Portugala u Beogradu Luis de Almeida Sampaio izjavio je da se radi na pronalaženju rešenja za predlog rezolucije Srbije o Kosovu u UN, koje neće suprotstaviti Srbiju i Evropsku uniju.

"Mogu da vam kažem da se veoma intenzivno radi na pronalaženju najboljeg mogućeg rešenja, u šta su uključeni i srpski zvaničnici", rekao je portugalski ambasador u intervjuu za list "Danas".

Sampaio je rekao da je najvažnije da se radi na jačanju evropskih procesa u svakoj prilici, a da je najbolje rešenje ono koje ide u prilog Srbiji i EU.

Na pitanje da li na evrointegracije Srbije utiče i pitanje Kosova, on je rekao da za pridruživanje EU nema drugih uslova osim ispunjavanja strogih i konkretnih kriterijuma za članstvo.

U odvojenom članku, list piše navodi da će predstavnici Ministarstva spoljnih poslova i savetnici iz kabineta predsednika Srbije usaglašavati tekst rezolucije o Kosovu sa visokom predstavnicom za bezbednost i proširenje EU Ketrin Ešton.

Oni će, kako saznaje "Danas", u narednih nekoliko dana otputovati u Brisel, uoči Generalne skupštine UN zakazane za 9. septembar.

Predsednica Spoljnopolitičkog saveta Ministarstva spoljnih poslova Srbije Sonja Liht rekla je u intervjuu za "Blic" da je, kada je u pitanju rezolucija, najvažnije da "ima volje za razgovor, za kompromis".

"Meni se od samog početka činilo da je osnovna zamerka EU i SAD bila više na formu nego na sadržaj. Posle posete Vestervelea jasno je i da EU ne želi da se rasprava i dalje nastavi pod svodovima UN, odnosno da ne želi da se debata o Kosovu i dodatno uvrsti kao tema na dnevni red zasedanja GS UN, što se traži našom rezolucijom", rekla je ona.

Budući da će Kosovo ostati na dnevnom redu Saveta bezbednosti u svakom slučaju, i da rasprave u Generalnoj skupštini, kao ni rezolucije, nisu obavezujuće, Liht je navela da veruje da je to jedno od pitanja po kojem bi se mogao postići kompromis.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image