• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Skupština: Oštra rasprava o predlogu radikala

Nova sednica Skupštine Srbije počela je oštrom raspravom, nakon što parlament nije prihvatio da na dnevni red po hitnom postupku uvrsti rezoluciju o "drastičnom kršenju ljudskih prava u Haškom tribunalu", koju je predložila Srpska radikalna stranka.

Nova sednica Skupštine Srbije počela je oštrom raspravom, nakon što parlament nije prihvatio da na dnevni red po hitnom postupku uvrsti rezoluciju o "drastičnom kršenju ljudskih prava u Haškom tribunalu", koju je predložila Srpska radikalna stranka (SRS).

Osim poslanika SRS, za stavljanje na dnevni red po hitnom postupku te rezolucije, kojom su praktično predložili ukidanje Haškog tribunala, glasali su poslanici Socijalističke partije Srbije (SPS).

Predsednik parlamenta Predrag Marković je obrazložio da od podnošenja tog predloga do stavljanja na dnevni red nije prošlo 15 dana, odnosno predvidjeni zakonski rok za stavljanje te tačke po hitnom postupku na dnevni red.

U znak protesta poslanici SRS su skoro dva sata izlazili za govornicu i ukazivali na dešavanja u Haškom tribunalu i na druga dešavanja na političkoj sceni.

Predsedavajući je u 14.20 proglasio pauzu, a da rasprava o prvoj tački - vladinom Predlogu zakona o sprečavanju diskriminacije osoba sa invaliditetom, nije počela.

Ovlašćeni predlagač SRS Zoran Krasić zatražio je da Skupstine Srbije tom rezolucijom izrazi protest zbog svega što se dešava u Haškom tribunalu, navodeći da se lideru radikala Vojislavu Šešelju uskraćuju sva prava, a da je šest Srba preminulo u tom sudu.

Krasić je rekao da će, ukoliko predlog te rezolucije ne bude uvršten u dnevni red, poslanici te stranke umesto o zakonskim predlozima, raspravljati o Haškom tribunalu.

Poslanici SRS i SPS kritikovali su i predlog šefa poslaničkog kluba
G17 plus Miloljuba Albijanića za spajanje više tačaka dnevnog reda koje se odnose na davanje kontragarancija po osnovu različitih kredita medjunarodnih organizacija, kako bi se o njima obavila zajednička načelna rasprava.

Povodom optužbe poslanika SRS Aleksandra Vučića da je dnevni red usvojen zahvaljući i glasovima socijalista, šef poslaničke grupe SPS-a Ivica Dačić je rekao da je SPS protiv predloženog dnevnog reda.

"Ne vidim potrebu da se SPS i SRS, umesto da traže zajedničke imenitelje, svadjaju o malim razlikama, osim ako nije reč o otimanju birača. SPS je protiv ovog dnevnog reda i glasaće protiv zakona o rehabilitaciji i o amnestiji", rekao je Dacić.

Po hitnom postupku, na dnevni red je uvršten predlog Odbora za ustavna pitanja da se za zaštitnika gradjana izabere Saša Janković, nacionalni pravni savetnik u Misiji OEBS-a u SCG, kao i više vladinih predloga za davanje kontragarancija po osnovu različitih kredita medjunarodnih finansijskih organizacija.

Na dnevnom redu su i predlozi zakona o amnestiji, o rehabilitaciji i o sprečavanju diskriminacije osoba sa invaliditetom.

Pre početka nove sednice, poslanici su izabrali više sudija i predsednika sudova u Srbiji, kao i više clanova različitih saveta i tela.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image