• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Sudija i penzioner nasrnuli na policiju!

Sudija Vojnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić priveden je istražnom sudiji zbog nasrtaja na policajce, nakon što je zajedno s jednim penzionerom u ugostiteljskom objektu u Mionici narušavao javni red i mir. To je potvrdio MUP posle serije informacija i demantija o Tufegdžićevom hapšenju koje su preneli beogradski mediji.

Sudija Vojnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić priveden je istražnom sudiji zbog nasrtaja na policajce, nakon što je zajedno s jednim penzionerom u ugostiteljskom objektu u Mionici narušavao javni red i mir. To je potvrdio MUP posle serije informacija i demantija o Tufegdžićevom hapšenju koje su preneli beogradski mediji.

Naime, Beta je javila, pozivajući se na obaveštene izvore, da je sudija uhapšen u nedelju, ali je Tufegdžić to demantovao - rekavši u telefonskoj izjavi toj agenciji da je samo dao izjavu prilikom kontrole saobraćaja.

Prema saopštenju MUP-a, Tufegdžić je priveden istražnom sudiji zajedno sa penzionerom Ilijom Maričićem, zbog sumnje da su nasrnuli na policajce i oštetili policijski automobil prilikom kontrole saobraćaja. Oni su osumnjičeni za krivično delo ometanja službenog lica prilikom obavljanja poslova bezbednosti.

Tufegdžića i Maričića je, kako se navodi, u nedelju u 2.45 ujutro zaustavila saobraćajna policija prilikom kontrole saobraćaja, a njih dvojica su fizički nasrnulli na policajce i oštetili službeni policijski automobil.

Policija je navela da su Tufegdžić i Maričić prethodno, u ugostiteljskom objektu "Gringo" u Mionici, narušavali javni red i mir i da je zbog toga protiv njih podneta prekršajna prijava.

Tufegdžić je Beti ranije izjavio da je bio u policiji samo da bi dao izjavu, pošto je automobil u kojem je bio suvozač zaustavljen tokom redovne kontrole saobraćaja. "Ništa od hapšenja, sinoć sam zaustavljen tokom kontrole saobraćaja, ali nisam ja vozio, bio sam suvozač, rekao je on. U drugoj izjavi, agenciji Tanjug, Tufegdžić je ceo slučaj negirao. "Nisam privodjen, niti sam hapšen", kazao je on.

Betin izvor nije ranije mogao da potvrdi da li hapšenje Tufegdžića ima veze sa potragom za haškim beguncem, generalom Ratkom Mladićem. Mladića i njegove jatake su specijalne policijske snage, prema izveštajima agencija, u nedelju tražile u Valjevu i okolini, gde se nalazi i Mionica - u kojoj se desio incident sa Tufegdžićem.

Tufegdžić je bio istražni sudija Vojnog suda u Beogradu u slučaju pogibije pripadnika Gardijske brigade Vojske Srbije i Crne Gore Dragana Jakovljevića i Dražena Milovanovića 5. oktobra 2004. godine, koji su poginuli na straži kod vojnog objekta Karaš u Topčideru.

Predsednik Demohrišćanske stranke Srbije Vladan Batić je 10. novembra 2004. godine oštro kritikovao Tufegdžića, jer je bio istražni sudija, kako je rekao, "u svim slučajevima koji imaju političku pozadinu". Batić je 23. januara 2005. rekao da je, nakon izveštaja Nezavisne komisije za utvrdjivanje okolnosti pod kojima su poginuli gardisti, postalo jasno da su vojnici "streljani", zbog čega je zatraženo da se saopšti da li je glavni tužilac Haškog tribunala Karla del Ponte označila podzemne objekte kasarne u Topčideru kao sklonište nekog od haških optuženika.

Tufegdžić je 14. decembra 2004. godine tvrdio da u pucnjavi u kojoj su poginuli gardisti nije učestvavala treća osoba. "Vojni istražitelji su utvrdili na osnovu veštačenja da nije bilo trećeg lica. Tokom veštačenja apsolutno su poštovana pravila postupka i činjenično stanje. Istražitelji su bili potpuno nezavisni u svom radu. Ja, kao istražni sudija, stojim iza svega što je u istrazi utvrdjeno, a posebno iza onoga što su veštaci uradili", rekao je tada Tufegdžić.

Predsednik Nezavisne komisije za utvrdjivanje uzroka pogibije gardista Božo Prelević rekao je istog dana da postoje konkretni dokazi da Jakovljević nije mogao da izvrši samoubistvo i da okolnosti pod kojim su poginuli on i Milovanović "ne mogu da se upodobe" sa pretpostavkom vojnog tužilaštva po kojoj su vojnici poginuli u medjusobnom obračunu.

Skupština Srbije je 9. marta 2005. godine izabrala Tufegdžića za sudiju Vojnog odeljenja formiranog pri Okružnom sudu u Beogradu, posle prestanka rada vojnih sudova 1. januara prošle godine.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image