• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zbog ministara odložena Skupština

Skupštinska rasprava o četiri zakonska predloga koja se odnose na zaduživanje države odložena je za sutra zbog nepojavljivanja predstavnika Vlade.

Rasprava je u dva navrata od jutros odlagana zbog nedolaska predstavnika Vlade Srbije, a predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović je objasnila da je razlog njihovog nedolaska zauzetost ministara.

Ona je rekla novinarima u Parlamentu da će od Vlade Srbije tražiti objašnjenje zbog čega nijedan ministar nije došao na sednicu.

“Ukoliko to ne urade poslanici kroz formu poslaničkih pitanja, ja ću Vladi Srbije postaviti to pitanje”, rekla je Đukić-Dejanović.

Na sednicu su, kako je saopšteno na početku sednice, bili pozvani potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić, kao i ministri Oliver Dulić i Milutin Mrkonjić.

Nezadovoljstvo zbog toga iskazali su i poslanici, pa je tako šef poslaničke grupe SPS-JS Branko Ružić rekao da je nedopustivo da nijedan od tri ministra koji su bili pozvani na sednicu ne dođe da "brani" predložene zakone.

Ružić je rekao da bi Vlada Srbije trebalo da objasni nedolazak ministara, navodeći da to predstavlja "ruganje" parlamentu i samim poslanicima.

Poslanik Srpskog pokreta obnove Aleksandar Jugović rekao je da ne može da odgovori zašto niko iz Vlade Srbije danas nije došao da poslanicima obrazloži predložene zakone, kao i da ne vidi nikakvu vezu između toga i objavljivanja preporuke Evropske komisije o napretku Srbije ka članstvu u EU.

Za opoziciju takvo ponašanje predstavnika vlade nije ništa novo, s obzirom da se to i ranije dešavalo.

"Ministri u Skupštinu Srbije dolaze kao da idu na kuluk, odnosno kao po kazni", rekao je radikal Dragan Todorović.

Poslanik DSS Zoran Šami rekao je da nedolazak ministara govori o njihovom odnosu prema najvišem zakonodavnom telu, dodajući da bi ih trebalo pitati za razlog.

Poslanici će sutra raspravljati o davanju garancije u korist Komercijalne banke za zaduživanje Građevinske direkcije Srbije u iznosu do dve milijarde dinara za refinansiranje kredita iz decembra 2010. godine koji je iskorišćen za opremanje građevinskog zemljišta na lokaciji "Stepa Stepanović" u Beogradu, gde se grade stanovi.

Razmotriće i zajam Srbije kod Banke za razvoj Saveta Evrope u iznosu od 32 miliona evra, za finansiranje izgradnje oko 1.700 objekata za socijalno stanovanje, čiji je cilj rešavanje stambenih problema osoba sa niskim ličnim primanjima, koji spadaju u ugrožene kategorije stanovništva.

U "paketu" će biti razmotren i zajam Srbije kod Međunarodne banke za obnovu i razvoj od pet miliona dolara, kojim Srbija treba da finansira svoju članarinu u kompaniji "Europa Re", za učešće u osiguranju rizika u slučaju elementarnih nepogoda u jugoistočnoj Evropi.

Cilj tog projekta je da se vlasnicima kuća, zemljoradnicima, preduzećima i vladinim organizacijama u Srbiji i ostalim zemljama članicama omogući efikasniji pristup finansijskoj zaštiti od gubitaka uzrokovanih klimatskim promenama i geoločkim opasnostima.

Biće razmotren i ugovor o garanciji između Srbije i Evropske banke za obnovu i razvoj u iznosu od 80 miliona evra, koji će biti opredeljeni za obaveze preduzeća "Elektroprivreda Srbije".

Projekat za cilj ima obezbeđivanje sigurne i neprekidne isporuke uglja i racionalno upravljanje prirodnim resursima, uz smanjenje zagađenja vazduha u elektranama koje koriste ugalj iz basena "Kolubara".

Poslanici su juče započeli prvu sednicu jesenjeg zasedanja, a prvog dana su razmotrili predloženi rebalans budžeta, kao i izmene zakona o javnom dugu, o porezima na imovinu i o obaveznom osiguranju u saobraćaju.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image