• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Skupština: Dileme oko kosovskih tablica

Poslanik Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić pitao je danas Vladu Srbije kako će Srbi na Kosovu da preregistruju svoja vozila i koja dokumenta će za to morati da prilože - srpska ili albanska.

U delu sednice za postavljanje pitanja u Skupštini Srbije, Samardžić je upitao da li će Srbi morati da se odreknu svog identiteta da bi dobili tablice da se kreću širom Kosova.

Poslanici DSS učestovali su u delu sednice tokom koga poslanici postavljaju pitanja, ali će, zajedno sa ostalim strankama opozicije, osim Srpske radikalne stranke, bojkotovati rad po dnevnom redu zbog nezakazivanja rasprave o situaciji na Kosovu i Metohiji.

Samardžić je naveo da je ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi danas na srpskom pozvao Srbe da preuzmu nove tablice, ali da se ne zna kako će Srbi preregistrovati svoja vozila na Kosovu i ima li dogovora o tome.

"Kakav je dogovor o novim registarskim tablicama? Nismo do danas dobli odgovor. Koja dokumenta će moći Srbi da prilože da dobiju tablice? Da li su to dokumenta Srbije ili će morati prvo da vade albanska dokumenta da bi preregistrovali vozila? Da li prvo moraju da se odreknu srpskog indentiteta da bi dobili tablice da se kreću širom Kosova", upitao je Samardžić.

On je kazao da je nejasno šta je dogovoreno u Briselu sa Prištinom i ocenio da su barikade na administrativnim prelazima na severu Kosova, Jarinje i Brnjak, rezultat takve vrste razgovora u kojima mnoge stvrai ostaju otvorene i ima mnogo nejasnoća, a da se to čini upravo da bi se Kosovo priznalo kao nezavisna država.

Poslanik Srpske radikalne stranke (SRS) Boris Aleksić pitao je premijera Mirka Cvetkovića i ministre pravde, spoljnih poslova i ljudskih i manjinskih prava Snežanu Malović, Vuka Jeremića i Milana Markovića, kada će Vlada Srbije da reaguje povodom, kako je ocenio, kršenja prava lidera SRS Vojislava Šešelja kome se sudi u Haškom tribunalu, i drugih Srba pritvorenika.

Aleksić je naveo da Šešelj od petka nema više privilegovanu komunikaciju, odnosno nema pomoć svojih savetnika iz Beograda, ni tehničku pomoć.

"Neopravdano su zabranili privilegovanu komunikaciju što je kršenje statusa Haškog tribunala. Posle devet godina pritvora Šešelja vreme je da Vlada Srbije nešto kaže", naveo je Aleksić i upitao do kada će Vlada Srbije da toleriše to što velike zapadne sile zloupotrebljavaju Haški tribunal.

"Kako je moguće da vlada ćuti a da je završena tek polovina postupka protiv Šešelja", upitao je Aleksić i naveo da je i postupajući sudija Žan Klod Antoaneti rekao da je u procesu protiv Šešelja oboren svetski rekord.

Poslanik Demokratske stranke (DS) Mihajlo Purić pitao je Vladu Srbije i Ministarstvo unutrašnjih poslova ko je dozvolio da toliki broj azilanata uđe u Srbiju i dođe u Banju Koviljaču što je izazvalo proteste građana i kako smanjiti broj azilanata do zakonske mere s obzirom da u Centru za azilante u Banji Koviljači ima između 80 i 100 mesta.

Purić je naveo da je to pitanje veoma značajno i da ga je potrebno rešiti što pre i upozorio da su građani Banje Koviljače i Loznice najavili da iz bezbednosnih razloga neće u narednom periodu dozvoliti deci da idu u školu.

Posle pitanja, parlament je počeo raspravu o prestanku funkcije članu Komisije za hartije od vrednosti Dragutinu Radosavljeviću, kao i o izboru Nikole Martinovića za člana Saveta guvernera Narodne banke Srbije, na period od šest godina.

(Beta)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image