On je dodao da će poslednju reč dati Republička izborna komisija i ogradio se da je "teško iz Vašingtona tačno ceniti šta se događa".

Vejvoda je rekao i da je "veoma neobično da se ovakva stvar poteže četvrtog dana posle izbora".

"Pogotovo u Srbiji gde su od 2000. naovamo izbori ocenjeni veoma visoko od strane OEBS-a u Beču, od svih relevantnih međunarodnih ustanova, a najvažnije - od samih naših nevladinih organizacija, poput CeSID-a, koje zaista to prate, jer imaju one koji nadgledaju izbore svih ovih godina, tako da je teško poverovati da je bilo ozbiljnih nepravilnosti", smatra Vejvoda.

Ističući da je "ova vladajuća koalicija reizabrana na ovim izborima, uprkos velikom nezadovoljstvu građana krizom, gubitkom posla, visokom stopom nezaposlenosti, posebno među mladima, pa i nezadovoljstvom onim što ova vlada nije učinila", Vejvoda je kazao da je "ipak dato poverenje, s obzirom na to da birači koji su glasali za tu opciju vide da je to ta koalicija koja vodi zemlju ka, pre svega, demokratskim reformama koje su neophodne da bismo dobili jedno uređeno društvo, zasnovano na vladavini prava, a što samim tim vodi ka daljim evropskim integracijama".

"Mislim da je to jedan racionalan izbor uprkos tom nezadovoljstvu koje je po mnogo čemu i opravdano", dodao je on.

Komentarišući postizanje načelnog dogovora DS i SPS da će koalicija koja je postojala "biti ponovo sagrađena u možda nekom modifikovanom obliku", Vejvoda je ocenio da će "ozbiljni razgovori, na osnovu tog načelnog dogovora, biti vođeni tek posle drugog kruga predsedničkih izbora.

Tada će se tačno govoriti o sastavu koalicije, a naravno i podeli ministarskih resora i, pre svega, pitanju ko će biti novi premijer Srbije, rekao je Vejvoda.

(Tanjug)