Sva biračka mesta u Bujanovcu, Preševu i Medvedji otvorena su i glasanje za nove predstavnike lokalnih vlasti protiče bez problema, saopštili su predstavnici izbornih komisija tih opština na jugu Srbije.

Prema podacima predsednika opštinskih izbornih komisija Bujanovca i Medvedje Iljaza Mustafe i Nasera Arifija, sve protiče u najboljem redu, a izlaznost je velika.

U Bujanovcu 33.700 birača upisanih u birački spisak treba da izabere predsednika opštine izmedju pet kandidata - tri Albanca i dva Srbina, kao i 41 odbornika lokalnog parlamenta, medju 280 kandidata sa 11 stranačkih lista.

Za predsednika opštine kandidovani su sadašnji predsednik opštine Bujanovac Nagip Arifi, kandidat Partije za demokratsko delovanje (PDD), Jonuz Musliju iz Pokreta za demokratski progres (PDP) i Sali Salihi iz Demokratske partije Albanaca (DPA).

Srpski kandidati za predsednika opštine su Svetislav Stojmenović, kandidat Srpske radikalne stranke, i Slobodan Jovanović, kandidat Koalicije "Složno za Bujanovac".

Tu koaliciju čine Demokratska stranka Srbije, Demokratska stranka, Srpski pokret obnove, Socijalistička partija Srbije, Socijaldemokratska partija, G17 Plus, Pokret snaga Srbije, Nova Srbija i Liberali Srbije.

U Preševu 29.900 birača na 38 biračkih mesta danas odlučuje samo o predsedniku opštine.

Kandidati su Skender Destani, koga je predložila Demokratska unija doline (DUD), i Ragmi Mustafa, sadašnji vršilac dužnosti predsednika, koga je predložila Demokratska partija Albanaaca (DPA).

Glasanje u Bujanovcu na redovnim lokalnim izborima odvija se na 55 biračkih mesta.

Albanski kandidati (156) su na listama Partije za demokratsko delovanje (PDD), Pokreta za demokratski progres (PDP), Demokratske partije Albanaca (DPA) i na listi grupe gradaja "Nedžmedin Saćipi".

Na srpskim listama je 89 kandidata za odbornike, a predložili su ih Koalicija "Složno za Bujanovac", Srpska radikalna stranka i dve grupe gradjana - "Zoran Nešić - Cure" i "Trajko Trajković".

Na lokalne izbore izlaze i Romi sa 35 kandidata, koje predlažu Ujedinjena partija Roma (UPD) i grupe gradjana "Ćazim Saitović" i "Ramiz Selimi".

Predizborne aktivnosti obavljene su bez tenzija i incidenata.


(Beta)