Na pitanje da li će naprednjaci u vladi uzeti najjače resore, Stefanović je u intervjuu "Novostima" rekao da u SNS-u ne razmišljaju o vladi kao o plenu koji treba da se podeli. "Naš stav je da mora da se postigne dogovor čija je suština da izvršna vlast funkcioniše kao jedan tim sa ciljem da građani Srbije žive bolje". rekao je on.

Dodao je da SNS razmišlja da u svojim resorima angažuje sposobne i stručne ljude, a ne isključivo političke kadrove, dodajući da trenutno ne bi pominjao imena.

Zapitan hoće li biti predsednik Narodne skupštine, kako se uveliko priča, Stefanović je rekao da se unutar stranke nije razgovaralo o kadrovskim pitanjima.

"Jedino nas interesuje program nove vlade i platforma na kojoj će se zasnivati. O imenima će se odlučivati u narednom periodu", rekao je potpredsednik SNS, najavivši da će jedna od prvih mera vlade biti novi zakon o javnim nabavkama, na osnovu koga će država da uštedi 600 miliona evra na godišnjem nivou, od čega će građani Srbije imati konkretne koristi.

Na pitanje da li konačan dogovor koče veliki apetiti PUPS-a Stefanović je rekao da se Srpska napredna stranka trudi da korektno vodi pregovore i da to ne shvata kao feudalizaciju vlade, niti su dosadašnji razgovori bili bazirani na podeli resora. Najvažnije u ovom momentu su konkretna rešenja koja možemo da ponudimo, razgovaramo o državotvornim pitanjima.

Za "Danas" u PUPS-u je rečeno da je partija ujedinjenih penzionera Srbije, koalicioni partner SPS, praktično isključena iz pregovora o formiranju nove vlade, da nije konsultovana u vezi s njenim programskim principima i rešenjima za buduću unutrašnju i spoljnu politiku zemlje, niti o međustranačkoj podeli resora.

IZ PUPS-a je poručeno da ponašanja SNS, SPS i URS smatraju “ponižavanjem, uvredom i marginalizacijom" partije koja u novom sazivu Narodne skupštine ima 12 mandata, bez kojih Ivica Dačić, Aleksandar Vučić i Mlađan Dinkić neće moći da naprave novu poslaničku većinu.

SNS, SPS i URS u dosadašnjem toku pregovora o vladi uopšte nisu razmatrali tri osnovna principa s kojima je PUPS vodio izbornu kampanju na listi sa socijalistima i Jedinstvenom Srbijom - da “penzije prate plate", da socijalna politika Grada Beograda bude model za celu državu, te da se usvoji zakon o socijalnom preduzetništvu. Ovo u partiji penzionera smatraju nedopustivim.

“Umesto da u razgovorima o vladi učestvujemo kao ravnopravan partner, svedeni smo na dekor za TV kamere, žali se PUPS,

(Tanjug)