Arsović je rekao Tanjugu da je tužilac Euleksa ovakvu odluku obrazložio tvrdnjama da navodno ne postoje konkretni tragovi i osobe koje bi identifikovale napadače i zato što ne postoji dokaz koji, kako se navodi u odluci, povezuje žrtvu sa osumnjičenim.

On je ocenio da je odbacivanje krivične prijave protiv napadača koji nisu pronađeni od Euleksovog tužilaštva u Mitrovici nepojmljivo.

"Čudno je da niko ne zna ko su napadači, postoje i sigurnosne kamere u tom delu grada gde je monah napadnut i čudno je da ni one nisu zabeležile ništa", rekao je Arsović.

Monah Mitrofan (Milorad Bulajić) pretučen je sredinom juna u južnom delu Kosovske Mitrovice kada su ga napala dvojica nepoznatih napadača.

Monah, koji je na sebio imao monašku mantiju, tom prilikom je zadobio povredu glave i desne ruke, a zbrinut je u bolnici u severnom delu Mitrovice.

(Tanjug)