"Sada nismo deo vladajuće koalicije zato što ne menjamo svoju politiku od danas do sutra, ali sam siguran da će se to vrlo brzo promeniti, već u narednoj godini bićemo deo Vlade i vodićemo ovu državu", rekao je Petković na novogodišnjem koktelu Gradskog odbora DSS Jagodine.

Član Izvršnog odbora DS S Aleksandar Pejčić je istakao da je politika DS S realna, konzistentna i da je građani Srbije sve više prepoznaju jer im je bliska.

On je dodao da rejting DSS "permanentno raste i taj trend će biti nastavljen i 2013. godine".

Pozdravlajući goste, među kojima i gradonačelnika Jagodine Ratka Stevanovića, predsednik Gradskog odbora DS Jagodine Života Starčević je istakao da će "DSS kao opoziciona stranka u parlamentu, dosledno i dostojanstveno kao i do sada zastupati interese građana Srbije".

"DSS ima velike planove za narednu godinu i naredne godine", rekao je Starčević koji je i član Izvršnog odbora DSS. On je dodao da će DS S istrajati u politici neutralnosti Srbije, njenom teiritorijalnom integritetu i celovitosti.

Na tom putu tražićemo partnere i u drugim strankama, istakao je Starčević.

(Tanjug)