Vrhovni sud Srbije potvrdio je u sredu Miloradu Ulemeku kaznu zatvora od 40 godina za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića.

Vrhovni sud saopštio je da je uvažio žalbu specijalnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva u Beogradu u odnosu na optuženog Leonida Milivojevića, kao i žalbe branilaca optuženih Duška Maričića, Nenada Bujoševića i Milorada Bracanovića.

Sud je preinačio presudu Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu u pogledu pravne ocene dela i odluke o kazni.

Potpredsednik Srpskog pokreta obnove Srdjan Srećković izjavio je Tanjugu da je ta stranka zadovoljna presudom Vrhovnog suda Srbije koja je pokazala, kako je rekao, da je u "Srbiji pravda spora, ali dostižna".

Optuženi Milorad Ulemek osudjen je na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 40 godina, Branko Berček na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 40 godina, a Leonid Milivojević na jedinstvenu kaznu zatvora od 30 godina.

Radomir Marković osudjen je na jedinstvenu kaznu zatvora od 15 godina, Duško Maričić na kaznu zatvora od 30 godina, Nenad Bujošević na kaznu zatvora u trajanju od 35 godina, optuženi Nenad Ilić na kaznu zatvora u trajanju od 15 godina i optuženi Milorad Bracanović na kaznu zatvora u trajanju od dve godine.

U nepreinačenom delu prvostepena presuda Okružnog suda u Beogradu je potvrdjena, a žalbe specijalnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva U Beogradu, optuženih i njihovih branilaca odbijene su kao neosnovane.

(Beta)