Grupa Albanaca kamenovala je u mestu Žabare nadomak Kosovske Mitrovice jedan od četiri autobusa "Kosmet prevoza" u kojima je bilo oko 300 srpskih osnovaca iz Sirinićke župe.

Osnovci su se vraćali sa letovanja u Baošićima, a oko 18 sati grupa Albanaca je zasula autobus kamenicama. Niko od putnika nije povredjen a na autobusu je polomljeno bočno staklo, saopštio je vodja grupe Saša Ristanović.

"Posebno nas brine to što je za četiri autobusa obezbedjeno samo jedno vozilo Kosovske policijske službe čiji pripadnici nisu ni pokušali da uhapse napadače. Izašli su napolje, pogledali oštećeni autobus i naredili da nastavimo put kao da se ništa nije dogodilo", izjavio je Saša Ristanović.

Koordinacioni centar za Kosovo i Metohiju najoštrije je osudio napad grupe Albanaca na autobus kod Kosovske Mitrovice.

Koordinacioni centar je ponovo pozvao medjunarodnu javnost i pripadnike UN na Kosovu i Metohiji da "prihvate teret odgovornosti koji su preuzeli obavezujući se da će ugroženima pomoći da sačuvaju živote".

Ističe se da su "napadi na decu i njihove živote zločini od kojih nema većih, surovijih i bezdušnijih".

(Beta)