Predsednik Liberalno-demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović rekao je u Jagodini da Srbija ne može u Evropu kako bi to hteo Vojislav Koštunica kao društvo drugog reda, kao socijalni slučajevi koji očekuju od nekoga da ih izdržava u životu zato što sami nisu sposobni da stoje na svojim nogama.

Mi moramo preuzeti odgovornost za svoj život tako što ćemo početi da razmišljamo o svojim životima i interesima, a sve druge teme, granice, teritorije i velike ideje, ostaviti, rekao je Jovanović na konvenciji koalicije LDP-GSS-SDU-LSV.

Živeće Srbija kada ljudi u njoj budu mogli da žive od svog posla, dadao je on. "Mladi moraju biti lideri Srbije", rekao je Jovanović i dodao da svi o tome pričaju u ovoj kampanji, medjutim od mladih to ne možemo očekivati, ako im nudimo loše obrazovanje, ako moraju da čekaju 10 do 15 godina da dodje red na njih.

Mi ne želimo da Srbijom vladamo, hoćemo da je promenimo, kazao je Jovanović i ocenio da ova izborna kampanja neće biti "medeni mesec".

"Ni Koštunica, ni (Boris)Tadić, ni (Mladjan) Dinkić, ni (Ivica) Dačić ne mogu očekivati od nas da ćutimo pred onim što su Srbiji uradili. Neka se suoče sa odgovornošću svoje politike, a mi ćemo sa svoje strane preuzeti odgovornost za Srbiju 2007. godine", rekao je Jovanović.

Konvenciji je prisustvovao i lider Demohrišćanske stranke Srbije Vladan Batić, a Jovanović je posetio i Despotovac i Svilajnac.

(Tanjug)