Krivično vanraspravno veće Drugog opštinskog suda ukinulo je pritvor petorici optuženih u skrivanju haškog optuženika Ratka Mladića, rečeno je agenciji Beta u tom sudu.

Portparolka suda Aleksandra Nešović rekla je Beti da je Veće uvažilo predlog branilaca i ukinulo pritvor Jovanu Djogu, Stanku Ristiću, Ljiljani Vasković, Saši Badnjaru i Blagoju Govedarici, i oni će tokom dana biti pušteni iz pritvora.

Nešovićeva je navela da je istim rešenjem odredjeno da se Jovanu Djogu, Saši Badnjaru i Blagoju Govedarici pritvor zameni merom zabrane napuštanja boravišta.

Prema njenim rečima, to je blaga mera koja treba da obezbedi njihovo prisustvo u sudskom postupku.

Njima su, takodje, oduzete putne isprave.

Za pomaganje u skrivanju haškog optuženika Ratka Mladića optuženo je 11 osoba, a ukidanjem pritvora pomenutoj petorici, svi oni su pušteni da se brane sa slobode.

Za pomaganje u skrivanju Ratka Mladića optuženi su Jovo Djogo, Stanko i Predrag Ristić, Saša Badnjar, Ratko Vučetić, Marko Lugonja, Blagoje Govedarica, Boris Ivanović i Tatjana, Bojan i Ljiljana Vasković.

Sudjenje, koje je počelo 27. sepembra, nastavlja se u ponedeljak, 25.
decembra, u 10 sati u Drugom opštinskom sudu.