Lider Demokratske stranke i predsednik Srbije Boris Tadić rekao je u utorak da je ta stranka "kičma i most izmedju Srbije i Evrope i da je suštinski sastavni deo evropske budućnosti Srbije".

Tadić je na predizbornoj konvenciji DS-a u Centru za kulturu u Požarevcu kazao da bez Srbije nema napretka i blagostanja i da "svi čekaju da se Srbija pokrene kako bi povukla napred i razvoj čitave jugoistocne Evrope".

Prema njegovim rečima, proces približavanja Srbije Evropskoj uniji je nakon ubistva premijera Srbije Zorana Djindjića usporen i "ako sada stanemo, Srbija na sledećem konkursu za učlanjenje u EU 2012.
godine neće biti spremna".

"Imamo šansu i ne smemo ponovo da usporimo taj proces", poručio je Tadić. Posle Požarevca, DS će održati predizbornu konvenciju i u Smederevu.

(Tanjug)