Predsednik G17 plus Mladjan Dinkić pozvao je u Loznici gradjane da na izborima u nedelju, 21. januara glasaju za njegovu stranku jer će ona obezbediti stabilnost dinara u naredne četiri godine.

"Nikome nećemo dozvoliti devalvaciju dinara. Obećavam da će dinar ostati stabilan i u naredne četiri godine, ako glasate za G17 plus", rekao je Dinkić na predizbornoj konvenciji u Loznici.

Dinkić je obećao da će G17 plus, ako dobije poverenje birača, prepoloviti stopu nezaposlenosti u Srbiji, tako što će formirati industrijske zone u svim većim gradovima i odobravati povoljnije kredite za privredjivanje.

On je podsetio da su se uvodjenjem reda u poreski sistem stekle mogućnosti za vraćanje duga penzionerima, dodajući da je do sada vraćeno pet rata duga penzionerima i dve rate penzionerima-zemljoradnicima.

"Vratili smo 370 miliona evra duga penzionerima, a ostalo je da vratimo još 130", kazao je Dinkić i objasnio da se dug penzionerima ne može vratiti dok se mladi ne zaposle.

Konvencija je završena nastupom pevača Harisa Džinovića.

(Beta)