• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Formiranje Vlade i dalje u toku

Portparol DSS izjavio je da su u toku konsultacije i kontakti o formiranju nove vlade Srbije, te da su sastanci o toj temi ubrzani posle praznika. G17 plus je saopštila da "nema ozbiljnih razgovora" o formiranju nove vlade, a DS da očekuje da DSS i G17 Plus odgovore na njene predloge.

Portparol Demokratske stranke Srbije (DSS) Andreja Mladenović izjavio je da su u toku konsultacije i kontakti o formiranju nove vlade Srbije.

Mladenović je na konferenciji za novinare rekao da su posle uskršnjih praznika ubrzani radni sastanci stranaka koje su do sada razgovarale o novoj vladi, ali da još ne pregovaraju šefovi stranaka.

Navodeći da još nema konkretnih rezultata pregovora, Mladenović je istakao da se konsultacije vode o tome "kako će buduća vlada izgledati, kako će se donositi odluke i na koji način će se sprovoditi vladina politika".

Na pitanje da li je Vojislav Koštunica odlučio da li će prihvatiti da ponovo bude premijer, Mladenović je odgovorio da je i to deo tekućih konsultacija. On nije želeo da precizira da li u tim dogovorima učestvuju i predstavnici G17 plus, niti šta je sporno i šta ometa da se vlada uskoro formira, već je rekao da DSS ima konstruktivan pristup i da očekuje da se formira funkcionalna većina i dugoročna i stabilna vlada.

"DSS bi volela da je došlo do dogovora i činili smo sve što je do nas da do toga dodje i da se konstituiše skupština i da imamo vladu", rekao je on i dodao da "naravno, nije lako doći do dogovora koji bi bio zasnovan na čvrstim i stabilnim osnovama".

G17 plus je, medjutim, saopštila da "nema ozbiljnih razgovora" o formiranju nove vlade Srbije.

"Nažalost, G17 plus već dve nedelje ne učestvuje u pregovorima oko nove vlade", rekao je Beti šef Informativne službe te stranke Nikola Papak.

Papak je ocenio da je neshvatljivo da skoro tri meseca od proglašenja rezultata parlamentarnih izbora nijednom nije održan sastanak lidera tri stranke koje bi trebalo da čine vladu - Borisa Tadića, Vojislava Koštunice i Mladjana Dinkića.

Prema njegovoj oceni, G17 plus je pokazao spremnost na kompromis kako bi vlada što pre bila formirana. "Red je da DS i DSS konačno sa reči predju na dela", poručio je Papak.

DS čeka odgovor DSS i G17

Demokratska stranka saopštila je da od stranaka koje učestvuju u razgovorima o formiranju vlade očekuje jasan odgovor na svoje predloge i potvrdila da se vode stranačke konsultacije u vezi sa nastavkom konstitutivne sednice Skupštine Srbije.

Demokratska stranka je u saopštenju podsetila da je predložila Božidara Djelića za predsednika Vlade Srbije, ali i da je otvorila diskusiju o tome kako bi izgledala vlada na čijem čelu bi bio lider DSS-a Vojislav Koštunica.

"DS je iznela potpuno jasan predlog da bi u takvoj vladi DS činila većinu i preuzela odgovornost za vodjenje ekonomske i bezbednosne politike, jer je to neophodno kako bi bili ostvareni ciljevi oko kojih je već postignuta saglasnost na početku konsultacija izmedju DS-a, DSS-a i G17 plus", piše u saopštenju.

DS je ponovila da će učiniti sve da što pre bude formirana prodemokratska vlada koja bi Srbiju odlučno povela ka EU, nastavila državnu politiku prema Kosovu i Metohiji, omogućila snazan ekonomski razvoj i povećanje zaposlenosti, u interesu svih gradjana Srbije.

Ta stranka je saopštila i da insistira da sednica Skupštine Srbije bude održana što pre kako bi se "uspostavilo na Ustavu utemeljeno trošenje državnog novca".

DS je podsetila da je 30. marta podnela inicijativu za nastavak konstitutivne sednice parlamenta i izbor Milene Milošević za predsednicu Skupštine, kao i da je takav predlog podržalo više poslaničkih klubova.

(MONDO/agencije)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image