Ona je dodala da joj je jasno da će prilikom najavljene rekonstrukcije i njen rad biti ocenjivan, kao i svih ostalih.

Ministarska zdravlja je saopštila da nema informacije da će doći do promene u ovom ministarstvu prilikom predstojeće rekonstrukcije Vlade.

"Ministarstvo zdravlja pripada građanima Srbije, a ne strankama, pa je svejedno ko je na čelu tog ministarstva. Bitno je da je kompetentan i odgovoran čovek koji zdravstvenu politiku zaista u ovim teškim vremenima sa saradnicima može da izgura na najbolji način, u interesu unapređenja zdravlja građana, a zdravlje nam je urušeno", rekla je Đukić-Dejanović u intervjuu za današnju "Politiku".

Đukić-Dejanović je kazala da građani "ne vide ministra zdravlja kao partijsku ličnost već kao najodgovorniju osobu za zdravstvene probleme" i dodala da je njoj najbitnije kako je oni ocenjuju.
"Ne osećam se kompetentnom da vodim recimo ministarstvo sporta ili kulture, o kojima se priča. Ja sigurno ne bih mogla da budem kandidat za ministarstva u kojima nemam stručno obrazovanje i životnu zainteresovanost", istakla je Đukić-Dejanović.

Ministarka zdravlja smatra da je zdravstveni sistem danas uređeniji, u odnosu od pre godinu dana kad je stupila na dužnost, i to u "onim segmentima koji više znače na duže staze nego što sam pacijent trenutno oseća veći boljitak".

Kao uspehe, Đukić-Dejanović je navela planiranje centralizovane javne nabavke, izjednačavanje privatnih i državnih apoteka, kao i deblokiranje sume novca koja stoji od 2008, a namenjena je rekonstrukciji četiri klinička centra.

"Tačno je da se izdvaja 260 evra po glavi stanovnika za zdravstvo. Ali svako od nas uđe u apoteku i kupi lek bez recepta, ide kod privatnog lekara...Kada se sve sabere to je mnogo više. Zbog toga smo uspostavili nacionalni zdravstveni račun, da bismo imali uvid u sve finansijske troškove. To će nam dati mogućnost da planiramo sve na adekvatniji način", zaključila je Đukić-Dejanović.