
Predsednik Socijalističke partije Srbije i premijer Srbije, rekao je novinarima posle sednice tog stranačkog tela da još nije definisano da li će pojedina ministarstva biti spojena ili razdvojena, ni da li će biti osnovano ministarstvo za evropske integracije.
Upitan o izjavi odlazećeg ministra finansija Mlađana Dinkića da je Dačić pred njim i Vučićem rekao da najača stranka treba da preuzme resor finansija kako bi joj opala podrška kod građana, Dačić je rekao da to nije tačno.
"Nisam valjda glup da to pričam pred Vučićem. Nemojte da me potcenjujete, nije valjda da mislite da neko može reći nešto što je takva glupost", rekao je Dačić.
Predsednik SPS je rekao da je javno govorio da u oblasti finansija neko drugi umesto Dinkića treba da preuzme odgovornost kako bi se stvari promenile na bolje, a ne da bi nekome pao rejting.
Dačić je rekao da veruje "da i narod misli da je pravilno postupio" što je smenio Dinkića, i dodao da nije sreo nikoga ko bi mu rekao suprotno.
Komentarišući dogovor Dinkića i Vučića da lider URS na funkciji ministra finansija ostane do kraja avgusta, Dačić je rekao da je pitanje rekonstrukije definitivno završeno i da je samo pitanje kada će ko da podnese ostavku.
Predsednik SPS je rekao da je s Dinkićem imao korektnu saradnju i da je URS sedam godina bila na vlasti zahvaljujući podršci SPS, ali je dodao da su sada promenjene političke okolnosti i da postoji potreba da Dinkić ne vodi resor finansija.
"Bilo bi previše ambicizono kad bih rekao da je to bila samo moja želja, i dao bih sebi prevelik značaj, ali nemam nameru da polemišem, niti da vodim rat. Ono što je on (Dinkić) tražio, ne bi mu niko dao", rekao je Dačić i upitao zašto pojedinci ne mogu mirno da odu sa vlasti.