Predsednik Pokrajinskog odbora Demokratske stranke (DS) Miroslav Vasin. Kaže da "oni koji su ostvarili rekordni budžetski minus od 30 milijardi dinara u avgustu,rupu u budžetu za prvih osam meseci koja je veća nego prošle godine i dostigla je 1,2 milijarde evra kao i ogromne javne rashode koji su 36 milijardi dinara veći nego u 2012. godini, nemaju pravo da drže bilo kome lekcije o vođenju ekonomske politike".

On je dodao da su oni koji su preuzeli vlast sa javnim dugom od 15,5 milijardi evra a najavljuju da će on do kraja godine dostići 21,5 milijardi evra, "od Srbije napravili rekordera u rastu zaduženosti, jer Srbija je za godinu dana povećala javni dug za skoro 25 odsto a evropske zemlje u proseku za 2,5 procenata".

Kada kritikuje lošu ekonomsku situaciju u Vojvodini, Babić bi trebalo da se zapita zbog čega podržava Vladu koja građanima Vojvodine, kada se oduzmu sva transferna sredstva, ostavlja 100 dinara mesečno, koja je ozakonila nepoštovanje ustavne obaveze da budžet Vojvodine bude najmanje sedam odsto budžeta Srbije i koja ne nudi podsticaje investitorima da ulaze u Vojvodinu, navedeno je u saopštenju.

Babić bi trebalo da zna, dodaje Vasin, da su uprkos katastrofalnoj ekonomskoj politici Vlade Srbije, Vojvodina i Beograd jedina dva regiona u Srbiji sa pozitivnim ekonomskim pokazateljima.

Demokrate u Vojvodini pozivaju SNS da posle godinu dana počne da se bavi stvarnim problemima građana Srbije i preduzme hitne mere za konsolidaciju javnih finansija, povećanje zaposlenosti i standarda i da prestane da skreće pažnju sa sopstvene nesposobnosti tako što će ljudi koji ne žive u Vojvodini, ne glasaju na pokrajinskim izborima i ne plaćaju poreze u Vojvodini držati lekcije građanima Vojvodine o tome kome da povere odgovornost.

Babić je u intervjuu "Dnevniku" rekao da je režim DS-a i Bojana Pajtića, bar što se tiče građana Vojvodine, željena prošlost i dodao da SNS insistira na vanrednim pokrajinskim izborima jer smatra da građani Srbije koji žive u Vojvodini mnogo toga nisu znali kada su izlazili na birališta u maju 2012, da nisu znali gde su nestali njihovi novci i zbog čega žive lošije.