"Sa visokom predstavnicom Evropske unije Ketrin Ešton dogovorili smo se da dijalog nastavimo 28. januara", rekao je Dačić novinarima posle obilaska manifestacije "Beograd najmlađima" u sklopu obeležavanja Nove godine po julijanskom kalendaru.

Dačić je ocenio da je nastavak dijaloga Beograda i Prištine "ključan" za nastavak primene Briselskog sporazuma, koji su on i kosovski premijer Hašim Tači postigli u aprilu prošle godine.

Premijer je rekao i da mora da se pronađe rešenje za osnivanje Zajednice srpskih opština na Kosovu koja je predviđena Briselskim sporazumom.

"Moramo da nađemo kompromis, ne možemo sami sebe da izolujemo", rekao je Dačić.

Komentarišući odbijanje Kristimira Pantića da preuzme dužnost gradonačelnika severne Kosovske Mitrovice, Dačić je rekao da je to Pantićev lični čin.

"Mi imamo taj problem da neka periferna pitanja postaju ključna politička pitanja i da Priština želi da kroz bilo koje norme afirmiše svoju državnost", rekao je premijer Srbije.

Portparol visoke predstavnice EU Maja Kocijančič izjavila je danas da za sada nema potvrda o tome kada bi mogao da bude održan sledeći sastanak premijera Srbije i Kosova.

Prema izvorima Evropske komisije, iako je bilo nagoveštaja i kontakata sa Prištinom i Beogradom, do sada nije bilo potvrde da bi nova runda dijaloga Ivice Dačića i Hašima Tačija sa visokom predstavnicom Ketrin Ešton mogla biti 17. januara kako su navodili pojedini mediji.

Evropska komisija i Ketrin Ešton, kako se navodi u Briselu, svakako će biti u toku predloga za održavanje sledeće runde dijaloga.