• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poslanici za hitnu sednicu o Kosovu

Većina poslaničkih grupa u Skupštini Srbije složila se u četvrtak da bi rasprava o Kosovu i Metohiji u parlamentu trebalo da se održi što pre i da je to prioritet u odnosu na ostale teme.

Većina poslaničkih grupa u Skupštini Srbije složila se u četvrtak da bi rasprava o Kosovu i Metohiji u parlamentu trebalo da se održi što pre i da je to prioritet u odnosu na ostale teme.

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke Nada Kolundžija rekla je novinarima da će rasprava o Kosovu imati prioritet u odnosu na ostale tačke dnevnog reda i da je to opšti interes u parlamentu.

"Tražili smo da se sednica sa tom tačkom dnevnog reda održi pre avgusta i sada čekamo odgovor Vlade da vidimo kada će ona biti spremna da tu raspravu stavimo na dnevni red", kazala je ona.

Na pitanje po čemu će se eventualno nova rezolucija o Kosovu razlikovati od prethodne, Kolundžija je rekla da nije sigurna da postoji neka razlika što se tiče mandata za razgovore i da je zvanični stav Srbije i dalje očuvanje teritorijalnog integriteta zemlje, nastavak pregovora bez rokova i bez utvrdjenog krajnjeg ishoda.

Prema rečima zamenika šefa poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Aleksandra Vučića, parlament bi trebalo što pre da raspravlja o Kosovu i Metohiji, "s obzirom na učestale zahteve nekih zemalja za neku vrstu unilateralnog priznavanje nezavisnosti ili za dalje vršenje pritiska koje bi se završilo multilateralnim priznanjem".

"Velika je kriza oko Kosova i veoma je ozbiljna situacija, pa je red da se u Skupštini Srbije razgovora o tome i donesu neke odluke", rekao je Vučić novinarima u parlamentu, primetivši da "svi parlamenti ovog sveta i njihovi organi, izgleda, više raspravljaju o Kosovu od srpskih državnih organa".

Prema njegovim rečima, sednica bi mogla biti održana oko 23. jula, ali o tome još nije postignut dogovor poslaničkih klubova.

Šef poslaničke grupe Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović rekao je da mu se ne dopada način na koji se najavljuje sednica na kojoj bi trebalo da se raspravlja o Kosovu i to što se poslanici o toj inicijativi upoznaju posredstvom medija.

On je optužio premijera Vojislava Koštunicu da raspravu o Kosovu izbegava mesecima i ocenio da nije dobro da o Kosovu pre srpskog parlamenta raspravljaju predsednici i ministri inostranih poslova nekih drugih država.

„Činjenica je da je pred nama ta sednica i da se približava raščišćavanje političkih odnosa koji moraju biti bitno drugačiji ukoliko želimo da u vremenu koje je pred nama, kroz partnerstvo sa svetom i kosovskim Albancima, a u skladu sa interesima gradjana koji žive u Srbiji i na Kosovu, rešimo taj problem", rekao je Jovanović.

On je kazao da je ideja o podeli Kosova praktično alibi za poraz onog projekta na kojem su insistirali predstavnici Srbije sa jedne, a sa druge strane medjunarodna zajednica.

Poslanici su u četvrtak tokom rasprave o amandmanima na Vladin predlog izmena Zakona o držvnim službenicima otvorili polemiku i o rezultatima rada direktora PKB-a Miloša Bugarina.

Optuživši Demokratsku stranku za spregu sa kriminalom, poslanici opozicione Srpske radikalne stranke naveli su da je Bugarin "uništio" to poljoprivredno preduzeće, i da je objekte preduzeća PIK 7. juli u Surčinu za "bagatelne pare" prodao vlasniku "Krmivoprodukta" Dragoljubu Markoviću.

Vjerica Radeta iz SRS-a je navela da je Bugarin blizak rodjak ministra za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milana Markovića i da ga je zbog toga predložio za predsednika Privredne komore Srbije.

Dodala je da je Bugarin kao blizak prijatelj Dragoljuba Markovića uspostavio bliske odnose sa premijerom Zoranom Djindjićem i da su se kod vlasnika "Krmivoprodukta" sastajali svako veče.

Radeta je navela da je čudi što Milan Marković kaže da ne poznaje Dragoljuba Markovića.

"Čudi me da se, kao blizak saradnik Djindjića, ne sećate ko je bio kum Zorana Djindjića i ko je nosio kovčeg", poručila je Radeta ministru.

Ministar Marković rekao je da Bugarin nije njegov rodjak, ali da je čovek koga mnogo poštuje i da mu nije jasno zašto je Radeta iznela optužbe na račun čoveka koji nije prisutan u Sali i ne može da se brani.

Bugarin je, prema rečima ministra Markovića, direktor najuspešnijeg agrarnog preduzeća, koje je evropski šampion u proizvodnji mleka i da lično nema mogućnosti da bilo koga kandiduje za predsendika PKS.

"Ko će biti predsednik PKS to će odlučiti sama Komora. Mislim da bi Bugarin mogao da obavlja mnoge funkcije u državi", rekao je ministar Marković i dodao da Bugarin nije član nijedne političke stranke.

Dragan Todorović iz SRS-a rekao je "da veza sa kriminalom i mafijom ide sa Zoranom Djindjićem", koji je, kako je naveo, razvijao te veze da bi 5. oktobra uz pomoć mafije došao na vlast. Todorović je rekao da je nesporna veza Djindjića sa surčinskom mafijom.

(agencije)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image