• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Tadić i radikali najpopularniji

Predsednik Srbije Boris Tadić najpopularniji je medju kandidatima za prvog čoveka države, dok Srpska radikalna stranka uživa poverenje najvećeg broja aktvnih birača u zemlji, pokazala su najnovija istraživanja CeSID-a.

Predsednik Srbije Boris Tadić najpopularniji je medju kandidatima za prvog čoveka države, dok Srpska radikalna stranka uživa poverenje najvećeg broja aktvnih birača u zemlji, pokazala su najnovija istraživanja Centra za slobodne izbore i demokratiju (CeSID).

Direktor programa CeSID-a Djordje Vuković naveo je da bi se od približno 2,2 miliona birača koji bi glasali na predstojećim lokalnim izborima, za radikale opredelilo 32 odsto gradjana, za Demokratsku stranku 26 odsto, a za Demokratsku stranku Srbije 13 odsto.

"Za Socijalističku partiju Srbije glasalo bi osam odsto birača, za Liberalno demokratsku partiju šest, G17 plus pet, a Srpski pokret obnove tri odsto birača", rekao je on.

Predstavljajići rezultate istraživanja vezane za poverenje gradjana u institucije, član istraživačkog tima CeSID-a Srećko Mihajlović naveo je da parlament Srbije uživa najveće nepoverenje ispitanika (84 odsto), a predsednik Srbije najveće poverenje (31 odsto).

"Sudstvu veruje 23 odsto ispitanika, premijeru 22 odsto, Vladi Srbije 21 odsto, a vojsci 43 odsto. Policiji veruje 31 odsto gradjana, dok je crkva i dalje neprikosnovena sa poverenjem 62 odsto anketiranih gradjana", rekao je Mihajlović.

On je naveo paradoks da iako gradjani većinom u pojedine institucije nemaju poverenja, u državu ima poverenja čak 42 odsto ispitanika.

Govoreći o odnosu gradjana prema demokratiji, Zoran Stojiljković iz CeSID-a rekao je da 48 odsto gradjana smatra da je demokratija kao poredak "mlitava i neefikasna", dok ih 42 odsto misli da demokratija omogućava "efikasan uticaj na donošenje odluka".

Istraživanje je sprovedeno u junu, metodom intervjua licem u lice, na uzorku od 1.677 ispitanika sa teritorije Srbije, bez Kosova i Metohije.

(Tanjug)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image