On je za Tanjug objasnio da Srbija sticanjem prava da u Briselu sedi za stolom za kojim se donose odluke koje imaju efekte na živote svih njenih građana, stiče i obavezu da se u složenom okruženju bori za očuvanje svojih interesa po najrazličitijim pitanjima.
Đurić je uveren da Srbija neće biti večiti kandidat za članstvo, odnosno da neće podeliti sudbinu Turske koja se nalazi u nekoj vrsti zamrznutog odnosa sa EU, jer, kako je istakao, dobijena su jasna uveravanja da je interes, ne samo EU, već i pojedinačni interes svake od zemalja članica da Srbija u najkraćem mogućem periodu postane punopravna članica.
"Uz svo poštovanje za ekonomske, privredne i potencijale Turske, geopolitički i istorijski kontekst našeg učlanjenja je različit. Srbija ima drugačije geopolitičke parametre i drugačije parametre unutrašnje i spoljne politike, i na kraju krajeva stav većine zemalja članica EU je do sada bio veoma nedvosmislen - da Srbija ima podršku za počinjanje i zavrsetak pregovora i da oni treba da imaju ishod u članstvu u EU. Ta predvidljivost je ono što smo tražili od svih članica EU", kazao je Đurić.
U Evropi, kako je objasnio, postoji svest da je, da bi proces proširenja EU bio uspešan, neophodno da Srbija dalje napreduje u tom procesu, jer svojom veličinom i privrednim i ljudskim potencijalima može da doprines da se ceo region brže integriše u okvire EU.
Partizan razbio Zvezdu i odigrao najbolji meč sezone! Obradovićev tim dominirao, Grobari slavili pred Delijama
Srbija pregazila Dansku i ide na Eurobasket: Blistali Aleksa i Balša, a moglo je i ubedljivije!
"Trebalo je da ubacim 30 poena, neće niko da nas sažaljeva": Petrušev o porazu od Partizana za otrežnjenje!
Mondo ukrštenica za 22. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Partizan za 55 dana mora da sakupi milione evra: Rasim Ljajić otkrio koliko crno-beli duguju!