• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Pravosuđe očekuju bolne, ali neophodne reforme"

Izvor MONDO/Agencije

Ministar pravde u ostavci Nikola Selaković izjavio je danas da će predstavnici pravosuđa Srbije raditi sa stručnjacima EU na izradi Akcionog plana za pregovore o poglavlju 23, koje se odnosi na pravosuđe i vladavinu prava.

Selaković su danas sastao sa ekspertima Evropske komisije, koji su došli kako bi analizirali stanje u pravosuđu, i rekao da očekuje da će njihov izveštaj "pomoći da se objektivno sagleda slika" pravosuđa u Srbiji.

On je kazao da je njegovo ministarstvo "u potpunosti posvećeno" sprovođenju Nacionalnih strategija reforme pravosuđa i suzbijanja korupcije, i naveo da je Vlada nedavno utvrdila Strategiju reforme javne uprave, za koju će Akcioni plan biti završen u narednih mesec i po.

Govoreći o problemu starih predmeta i preopterećenosti sudova Srbije, stručnjaci Evropske komisije su kazali da su mnoge "bolne tačke" imale i druge zemlje Evropske unije, a da su promene koje očekuje pravosuđe Srbije "bolne, ali neophodne".

Oni su kazali da je njihova poseta važna za izradu Izveštaja o skriningu za Poglavlje 23, i istakli da nisu došli da kritikuju, već da pomognu Srbiji da reši probleme.

Govoreći o problemu starih predmeta i preopterećenosti sudova, eksperti su ukazali da su mnoge bolne tačke koje danas postoje u srpskom pravosuđu imale i druge razvijene zemlje EU i da su promene koje očekuje srpsko pravosuđe isto tako bolne, ali neophodne.

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

VojislavStankovic81

Pravosudje je unistavano u talasima od 2000. do 2012. godine. Oni koji sada reformisu ovaj deo drzavnog sistema su pred velikim iskusenjem i pritiscima iz redova bivse vlasti i tajkuna.

special image