On je istakavši da to nije poruka protiv latinice već borba za "ćirlicu koja je naš ponos" naglasio da Beograd zbog toga neće biti manje evropski grad od Atine, Sofije ili Moskve.
Popović je poručio da će D S "uvesti pozitivnu diskriminaciju za sve firme, koje se oglašavaju na ćirilici ili izlažu svoje table na ćirilici" istakavši da to ne znači da strane firme to moraju da rade.

"To, naravno, ne znači da nazivi ulica zbog stranaca ne treba da budu i na latinici, to ne predstavlja poruku protiv latinice (jer) mi se borimo za očuvanje naše ćirilice", zrekao je on, saopštio je DSS.

Popović je u razgovoru s građanima istakao da u Ulici kralja Milana u centru grada "možemo da vidimo da su gotovo sve reklame ispisane na latinici" iako je ćirilica naše znanje i naš ponos.

On je istakao da je DŠ inicirala stvaranje Komisije za praćenje upotrebe sluzbenog jezika i pisma u gradskim organima, "koja je formirana pri gradskoj skupštini" zahvaljujući kojoj Studio B danas emituje program na ćirilici, što nije dovoljno"

"Ono što zelimo je da u budućnosti pozitivno diskriminišemo naše pismo - ćirilicu -neće Beograd zbog toga biti manje evropski grad - ni od Sofije, ni od Atine, ni od Moskve, ni od Kijeva", zaklučio je Popović, navodi se u saopštenju.