Oni su razgovarali o aktuelnim investicijama i političkoj situaciji u Srbiji.

Dačić je na prijemu povodom zatvaranja Zimskih olimpijskih igara u Sočiju čestitao Putinu izvanrednu organizaciju igara i veliki uspeh ruskih sportista.

Premijer Srbije u ostavci susreo se na prijemu i sa premijerom Rusije Dmitrijem Medvedovom i premijerom Bugarske Plamenom Orešarskim, kao i predsednikom Međunarodnog olimpijskog komiteta Tomasom Bahom.

Dačić, koji je danas doputovao u Soči, posetio je Olimpijsko selo i iskoristio priliku da sa sportistima Srbije obeleži 104. Rođendan Olimpijskog komiteta Srbije (OKS).

U njegovoj pratnji bio je i ambasador Srbije u Rusiji Slavenko Terzić.

Goste u Olimpijskom selu dočekali su predsednik OKS Vlade Divac, potpredsednik Ivan Todorov, generalni sekretar Đorđe Višacki i šef Misije Srbije u Sočiju Damir Štajner.

Dačić je juče rekao da će biti na zatvaranju igara u znak pažnje prema ruskim domaćinima, iako "mi (Srbi) nismo previše uspešni u zimskim sportovima".

U Sočiju je danas bio i direktor Srbijagasa Dušan Bajatović koji je imao sastanak sa predsednikom Upravnog odbora ruske kompanije Gasprom Aleksejem Milerom.

Zatvaranje Zimskih olimpijskih igara u Sočiju počelo je večeras u 17.00 po srednjeevropskom vremenu, a zastavu Srbije nosila je skijašica Nevena Ignjatović.