![](/img/placeholders/placeholder-mondo.png)
Vesić koji je bio na odborničkoj listi SNS na nedeljenim izborima u Beogradu, naveo je da ne zna kada će početi pregovori o formiranju gradske vlade, jer to, kako je dodao, zavisi od odluke političkih stranaka.
On je naveo da rok za kontituisanje gradske vlasti počinje od ponedeljka, 24. marta, kada će u Službenom listu Beograda biti objavljeni zvanični rezultati izbora u glavnom gradu.
"Rok je dva meseca za održavanje konstitutivne sednice Skupštine grada, a postoji i rok od 15 dana za zakazivanje te sednice. Na toj sednici će biti izabran predsednik i sekretar Skupštine grada, kao i Administrativno-mandatna komisija, i biće verifikovani mandate odbornika. Nakon toga imamo rok od 30 dana za izbor gradonačelnika i Gradskog veća i to će biti optimalan rok u kojem će biti formirana vlast u Beogradu", rekao je Vesić.
Vesić je kazao da će odluku o tome da će organi SNS odlučiti da li će gradsku vladu praviti sa još nekom od stranaka, ili će u Beogradu vladati sami.
U Skupštinu Beograda ušli su još DS, SPS i DSS.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja
"Pakao i košarkaška Nigerija": Zoran Savić objavio snimak posle poraza Partizana u finalu Kupa