U saopštenju DS se navodi da stranke potpisnicepotvrđuju duboku privrženost poštovanju vladavine prava,zaštiti ljudskih prava i evropskih vrednosti, a svojeaktivnosti će usmeriti ka jačanju demokratskihinstitucija.

Obe stranke u ekonomiji insistiraju na kontroli primeneZakona o radu, kada su u pitanju prava i obaveze radnika iposlodavaca, saradnju sa sindikatima kroz dijalog.

Kada je reč o penzijama, DS i Zajedno za Šumadiju se obavezuju da sprovedudijalog čiji rezultat će biti odustajanje od ideje osmanjivanju penzija kao načina da se smanji deficit u
republičkom budžetu, jer su penzije građana zarađene.

Kako je ocenjeno u saopštenju, nedopustivo je uzimati imbilo koji deo penzija zbog neposobnosti upravljanja novcemgrađana.

U sporazumu je naglašeno da obrazovanje nije budžetskitrošak već investicija za budućnost i da se o tome moravoditi računa kada je reč o trošenju novca poreskihobveznika.

Kultura je u sporazumu DS i ZŠ, takođe, označena kaoprioritet, jer negovanje nacionalnih institucija kulture,razvoj kulture na lokalnom i pokrajinskom nivou imajujednaku važnost kao i razvoj ekonomije.