"Daćemo sve od sebe da se približimo EU, a ostalo će zavisiti od vas, vaša će odluka biti da li ćete prihvatiti Srbiju ili ne", rekao je srpski premijer.

Vučić je istakao da će Srbija učiniti sve da poboljša poslovno okruženje i da je siguran da će građani Srbije podržati teške reforme jer "znaju da je to za dobrobit Srbije".

Bez obzira na sve teškoće, Srbija će biti u stanju da prevaziđe sve probleme, naglasio je Vučić.

Nemački vicekancelar, koji je sa privrednom delegacijom stigao u dvodnevnu posetu Beogradu, istakao je da Nemačka podržava Srbiju na njenom evropskom putu i da će nastojati da olakša put Srbije u EU.

On je ukazao na značaj ekonomske saradnje i izrazio nadu da će tokom posete doći do njenjog unapređenja, najaviši da će biti osnovana Nemačko-srpsko privredna komora.

Nemački vicekancelar je istakao je da Nemačka podržava Srbiju na njenom evropskom putu i da će nastojati da olakša put Srbije u EU.

Srbija je, prema njegovim rečima, preduzela hrabre korake u cilju razvoja privrede i približavanja EU, a Nemačkka će podržati Srbiju na njenom evropskom putu, na polju unapređenja vladavine prava, borbe protiv korupcije i jačanja slobode izražavanja, kako bi se ispunili uslovi za članstvo.

"Obećavam da će Vlada Nemačke i dalje sve činiti da vas podrži na vašem putu, i iskoristiti sve instrumente i mogućnosti za proširenje naših odnosa", poručio je Gabrijel.

On je ukazao na značaj ekonomske saradnje i izrazio nadu da će tokom posete doći do njenjog unapređenja, najaviši da će biti osnovana Nemačko-srpsko privredna komora.

Gabrijel je podsetio da u Srbiji radi više od 250 nemačkih kompanija i naveo da je 40-tak nemačkih privrednika, koji su danas došli u Beograd, zainteresovani za ulaganja u Srbiju i da su "poneli konkretne predloge saradnje".

Vicekancelar se zahvalio i nemačkim kompanijama koje su pomogle u obnovi regiona nakon majskih poplava.

Prijemu su, između ostalih, prisustvovali predsednica Skupštine Maja Gojković, članovi Vlade, predstavnici diplomatskog kora, političkog i kulturnog života i mnogobrojni privrednici.